PKK'ya havadan ve karadan operasyon

PKK'ya havadan ve karadan operasyon
PKK'ya havadan ve karadan operasyon
Kandil Dağı ve çevresindeki kamplar, dün gece düzenlenen hava operasyonunda bombalanırken, Çukurca'dan da bu sabah yoğun top atışı yapıldı.

DİYARBAKIR - Irak’ın kuzeyinde istihbarat amaçlı keşif uçuşu yapan İnsansız Hava Araçları (İHA) dün gece PKK ’lıların daha önceden bombalanan bölgelere yeniden dönerek yerleşmeye çalıştıklarını tespit etti.

İHA’lardan alınan görüntülerin değerlendirilmesi üzerine Diyarbakır’da bulunan 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda hareketlilik yaşandı. 8’inci Ana Jet Üssü’nde bekleyen uçaklar peş peşe havalandı.

Hakkari üstünden uçarak Irak’ın kuzeyine giden savaş uçakları, Kandil Dağı bölgesine yönlendi. Saat 21.30 sıralarında başlayan ve yaklaşık 2 saat sürdüğü belirtilen operasyona 8 F-16 savaş uçağının katıldığı öğrenildi.

Operasyona katılan uçakların Kandil Dağı ve çevresinde bulunan 12 hedefi bombaladığı belirtildi. Vurulan hedefler arasında bazı sığınak ve uçaksavar bataryalarının da bulunduğu öğrenildi.

ÇUKURCA'DA YOĞUN TOP ATIŞI

Öte yandan Hakkari'nin Irak'a sıfır noktada bulunan Çukurca İlçesi'nin 49. Sınır taşı bölgesi ve Karataş Jandarma Sınır Karakolu'nun üs bölgelerinden dün gece Kuzey Irak yönüne yoğun şekilde top atışı yapıldı.

Saat 11.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 30 dakika süren top atışlarının sesi ilçe merkezinden de duyuldu. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1122346112234611

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ayrıca - Efendisiz65

  sürekli dünyada bir tane devlet gösterin şeklinde soru cümleleri çok saçma sayın okur. lakin devletlerde yoktur diye devletleri haklı çıkarmaz. şu devletler haklıdır algısını bi atın kafanızdan.

  uyurgezer - Efendisiz65

  sayın okur öncelikle pkknin neden hala dağda silahla gezdiğini kavrayamamışsan 30 değil 300 yılda geçse anlatamayız. uyanıklık iyidir lakin uyur gezerlik hiç iyi birşey değil. sırf bu görüşmelerin konuşulduğu günden itibaren 50ye yakın gerila hayatını kaybetti. bundan önce güçlerin sınır dışına çıktığı dönemde 500 gerila hayatını kaybetmişti. işaret ettiğimiz nokta bu. e basmıyorsa anlatamayız tabi. barış görüşmeleriden sözediyorsan kurşun sıkmazsın, operasyona çıkmazsın, savaş uçağı kaldırmazsın. yok değilse bahsini ettiğin şey barış değil. tabi burada iki yıl önceki silvan olayını örnek de verebilirsin! lakin silvan olayı da tamda böyle birşeydi. sözümona barış görüşmelerinin yapıldığı sırada ısrarla operasyonlar devam etmiş ve öyle bir facia yaşanmıştı. silvan olayında askerler kışlalarında hayatlarını kaybetmedi, operasyon bölgesinde hayatını kaybetti. daha önce yaşanan örneklerden senin devletinin sicili çok temiz değil sayın okur. ayrıca şimdi siz ezbere konuşuyorsunuz ya, size kavramları iğdiş edip öğretiyorlar. kürtten faşist çıkmaz sayın okur. ırkçı da çıkmaz. halihazırda kürt ezilendir dili yasaktır. ha milliyetçisi olur ancak bunun faşizme dönüşmesi için kürt kimliğinin öteki etnik unsurlara zorla dayatılmasıyla başlar tıpkı türk kimliğinin bize dayatılması gibi. işte faşizm dediğin şey budur. uyurgezerliği bırakınız...

  pkk ya havadan ve karadan hk. - fgemak

  netice alınamayacak saldırılar neden düzenlenir neden boşa mermi yakılır anlayamıyoruz, bize göre bunun tek izahı var o da bu silahların ve uçakların komuta merkezinde pkk uzantıları oturuyorsa işte böyle tiyatral saldırılar düzenlenir kamu oyunu uyutucu zihin karıştırıcılar gurubundan medyada devreye giriyor olayı manşetlere taşıyorlar

  Benim oğlum bina okur, döner döner bi daa okur.. - evetisyan06

  her defasında aynı muhabbet: devlet görüşmeler devam ederken neden PKKya operasyon yapıyor.. Soruyu tersinden sormak hiç akıllarına gelmiyor uyanık kürtçü faşistlerin: barış görüşmeleri devam ederken PKK militanları neden hala silahla dağlarda geziyor? Yahu bir kez de PKKlı militanlara " kardeşim bırakın silahları, barış görüşmeleri devam ederken neden hala silahla ortalıkta dolaşıp çatışma riski yaratıyorsunuz!" dediğinizi duyalım. Yok bunu demezler. Devlet kışlasından dışarı çıkmasın ama PKKlı teröristler ortalıkta silahlı dolaşsın. Asker kışlasında otursun, ortalıkta görünmesin, dağda bayırda silahlı PKKlılar gezsin, devlet de kışlas dışını PKKlılara bıraksın, asker kışladan çıkarsa devlet faşizmi ama PKKlı terörist her yerde gezebilir, asker gezemez. Yahu dalga mı geçiyorsunuz, şaka mı bu? Devletin işi budur: hiçkimse silahla ortalıkta dolanamaz. Buna müsade edecek dünyada bir tanecik devlet söyleyin. Ya da susun çünkü çok çiğ ve samimiyetsiz duruyor sözleriniz.

  kim? - jooma

  bu gibi durumlar güven arttırıcı eylemler değil ve daha fazla güvensizliğe sürüklemekte. ondan sonra anlamaya çalışmak için sahte analiz çabalarına girişilmekte. kürtlerin korkularını güçlendiriyorsunuz. uzatılan el meğerse tokat atmak içinmiş.

  PKK'ya havadan ve karadan operasyon - ms@deniz

  Bu ne lahana turşusu ne periz, bir taraftan sorunu çözme yolunda diğer tarafta operasyon ve bombalama.

  Kiniyorum - TosunBunu

  Ucaklarin yakitlarini,atilan bombalarin parasini verdigim vergilerden odenmesini istemiyorum.Bu paralar teroristlerden,olmuyorsa yancilarindan tahsil edilsin.Ornegin halk otobusunu yada okulu moloflayarak yakan terorist otobusun parasini,okulun masrafini odesin,zarar verdigi insanlara tazminat odesin.Hapishaneye koyulacaksa,hapishanede vergisini odeyen,namusuyla yasayan vatandaslar sayesinde yan gelip yatmasin.Vatandasa yuk oldugu bilumum masraflari kendisinden tahsil edilsin.