PKK'ya 'sığınak' darbesi

Siirt ve Şırnak kırsalında önceki gün 21 PKK'lı ile üç asker ve bir korucunun öldüğü operasyon tüm hızıyla sürüyor. Operasyona, helikopterler de destek sağlıyor.

SİİRT/ŞIRNAK - Siirt ve Şırnak kırsalında önceki gün 21 PKK'lı ile üç asker ve bir korucunun öldüğü operasyon tüm hızıyla sürüyor. Operasyona, helikopterler de destek sağlıyor.
Havaların ısınmasıyla birlikte eylem yapmak amacıyla Kuzey Irak'tan Türkiye'ye sızan PKK'lı grupların etkisiz hale getirilmesine yönelik başlatılan operasyon Şırnak ve Siirt illeri arasındaki Besta Dağı'nda yoğunlaştı. Siirt'teki 1. Komando Tugayı ve Şırnak'taki 2. Tugay'a bağlı birliklerle koruculardan oluşan yaklaşık 2 bin güvenlik görevlisinin katıldığı geniş çaplı operasyona, Sikorsky ve Kobra helikopterler hava desteği sağlıyor.
Mağaralar araştırıldı
Operasyonla ilgili olarak yetkililerce yapılan açıklamada, PKK'nın beş sığınağının ortaya çıkarıldığı, mağalar içinde örgüte ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği belirtildi.
Açıklamaya göre, çatışmanın ardından yapılan arazi arama-tarama faaliyetlerinde ortaya çıkarılan mağara ve sığınaklarda ele geçen malzemeler şöyle: 19 Kalaşnikof tüfek, bir Kanas suikast silahı, iki Biksi makineli tüfek, 54 el bombası, 3 bin Kalaşnikof mermisi, bin 400 Biksi makineli tüfek mermisi, 12 antipersonel mayını, beş antitank mayını, 84 dolu Kalaşnikof şarjörü, iki 100'lük Biksi tüfek şeridi, dört kilogram C4 patlayıcı madde, üç kilogram TNT patlayıcı madde, 19 sırt çantası, 11 uyku tulumu, 10 battaniye, üç ton muhtelif gıda maddesi, bol miktarda giyim ve ilk yardım malzemesi ile örgütsel doküman.


    http://www.radikal.com.tr/7441417441410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.