Plaj terörü bitirilecek

Antalya'nın Alanya ilçesinde dört kişinin ölümüyle sonuçlanan su sporları kavgası İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi, bakanlık denetimlerin uygulanması talimatını verdi.

ANKARA - Antalya'nın Alanya ilçesinde dört kişinin ölümüyle sonuçlanan su sporları kavgası İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi, bakanlık denetimlerin uygulanması talimatını verdi.
Kurmaylarıyla su sporları nedeniyle yaşanan şiddet ve kazaları değerlendiren İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, toplantının ardından, başta Antalya, Muğla, İzmir ve İstanbul olmak üzere 21 ilin valisini telefonla aradı. Su sporlarına yönelik denetimlerin arttırılması talimatını veren Aksu, su sporları işletmeciliği yapan ruhsatsız ve ehliyetsiz kişi ve firmaların saptanması ve yasal işlem yapılmasını da istedi.
200 metre sınırı
Buna göre su sporlarında kullanılan deniz araçları için, sahilden denize şamandıra ve bayraklarla belirlenmiş giriş-çıkış koridoru oluşturulacak. Deniz araçlarının, bu koridorlarda üç milden fazla sürat yapmasına izin verilmeyecek. Su sporları, kıyılardan en az 200 metre uzaklıkta yapılacak. Su sporu işletmeciliği yapanların kurallara uyup uymadığı sürekli denetlenecek. Eğlence ve spor amaçlı olarak her türlü motorlu deniz taşıtını kullananların ehliyet sahibi olması şart.


    http://www.radikal.com.tr/7537697537690

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.