Plaza olacaktı, Mehmet'e mezar oldu

Samandıra, Fatih Mahallesi'nde açık bırakılan bir temelde oluşan su birikintisine giren 12 yaşındaki bir çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İSTANBUL - Samandıra, Fatih Mahallesi'nde açık bırakılan bir temelde oluşan su birikintisine giren 12 yaşındaki bir çocuk boğularak hayatını kaybetti.
Özel bir şirket tarafından 1998'de 120 dönümlük arazi üzerine Dünya Ticaret Merkezi yapılması için inşasına başlanan inşaatın temelindeki suyun boşaltılmaması Zekeriya Temizel İlköğretim Okulu öğrencisi Mehmet Sevdalı'nın hayatına mal oldu. Belinin etrafına iki pet şişe bağlayıp 2.5 metrelik birikintiye giren Mehmet pet şişelerden birinin kapağının açılması sonucu boğuldu. İtfaiye ve kurtarma ekiplerinin olay yerine geç gelmesi üzerine, Sevdalı'nın cesedi olay yerine çağrılan Veysel Karani Mahalle Muhtarı Ali Çolak tarafından çıkarıldı. Samandıra Belediye Başkanı Yusuf Büyük ise dokuz yıldır bu halde olan temeldeki suyun bir buçuk ayda bir motorla boşaltıldığını söyledi. Belediye olarak temeldeki suyun 1 Haziran'da boşaltılması için yazı yazdıklarını ifade etti.