Plazada cam silerken asansör kaydı: Çığlık çığlığa can pazarı!

Plazada cam silerken asansör kaydı: Çığlık çığlığa can pazarı!
Plazada cam silerken asansör kaydı: Çığlık çığlığa can pazarı!
Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Ofis Semti Ekinciler Caddesi üzerinde bulunan Çeysa Plaza'da temizlik yapan iki işçi, asansörün tekerlerinin kayması sonucu düşme tehlikesi yaşadı.

Cam temizliği yaparken iyi konumlandırılmayan asansörün kaymasından dolayı 5. katta düşme tehlikesi yaşayan işçiler, asansörün mazotunun bitmesi nedeniyle aşağıya indirilemedi. İtfaiyenin geldiği ana kadar korku içinde bekleyen işçilerin üzerinde kıyafetlerinin ve emniyet halatının bulunmadığı görüldü. Yarım saatten fazla süren bekleyiş sırasında işçiler çığlık atarak yardım istedi. 
Evrensel 'in DİHA'dan aktardığı habere göre, nakliye şirketinde sigortasız olarak hamallık yaptığını söyleyen Adil Demir adlı işçi, "Camı temizliyorduk. Afişi çekerken tekerler kaydı ve orada mahsur kaldık. Mazot da bittiği için bir süre indirilemedik. Çok korktuk, öleceğimizi sandık bir an. Perişan olduk" dedi.
Diğer işçi Mehmet Hanifi Kaya ise, şunları aktardı: "Afişi tam sökerken asansör kaydı ve mazot olmadığı için indirilemedik. Neredeyse ölecektik. Sigortasız çalışıyorduk. Eğer ölseydik kimsenin umurunda olmazdı."


  ETİKETLER:

  Adil Demir

  ,

  Asansör

  ,

  ,

  emniyet

  ,

  Evrensel

  http://www.radikal.com.tr/116190511619052

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  önce - düş-ün bulur-sun

  Sigorta ve iş kontratı işçinin işe başlamasından en az 24 saat önce yapılmış olmalıdır. Aksi taktirde yok hükmü uygulanmalıdır.

  Anında sigorta - nihatpehlivan

  İşçi sigortasız çalışıyorduk, ölsek kimsenin umuru olmazdı, demiş.Ölümlü ve yaralanmalı iş kazalarında savcılık resen soruşturma başlatır, devamında gerek görürse kamu davası açar. Ama bu sırada işveren o gün hemen sigortaya başvurur! o güne değin unutuluveren müracaat her nedense birden anımsanır. Mahkeme savunmalarında bu da bir iyi niyet göstergesi olarak ileri sürülür. İnanmak size kalmış!