Plazada cam silerken asansör kaydı: Çığlık çığlığa can pazarı!

Plazada cam silerken asansör kaydı: Çığlık çığlığa can pazarı!
Plazada cam silerken asansör kaydı: Çığlık çığlığa can pazarı!
Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Ofis Semti Ekinciler Caddesi üzerinde bulunan Çeysa Plaza'da temizlik yapan iki işçi, asansörün tekerlerinin kayması sonucu düşme tehlikesi yaşadı.

Cam temizliği yaparken iyi konumlandırılmayan asansörün kaymasından dolayı 5. katta düşme tehlikesi yaşayan işçiler, asansörün mazotunun bitmesi nedeniyle aşağıya indirilemedi. İtfaiyenin geldiği ana kadar korku içinde bekleyen işçilerin üzerinde kıyafetlerinin ve emniyet halatının bulunmadığı görüldü. Yarım saatten fazla süren bekleyiş sırasında işçiler çığlık atarak yardım istedi. 
Evrensel 'in DİHA'dan aktardığı habere göre, nakliye şirketinde sigortasız olarak hamallık yaptığını söyleyen Adil Demir adlı işçi, "Camı temizliyorduk. Afişi çekerken tekerler kaydı ve orada mahsur kaldık. Mazot da bittiği için bir süre indirilemedik. Çok korktuk, öleceğimizi sandık bir an. Perişan olduk" dedi.
Diğer işçi Mehmet Hanifi Kaya ise, şunları aktardı: "Afişi tam sökerken asansör kaydı ve mazot olmadığı için indirilemedik. Neredeyse ölecektik. Sigortasız çalışıyorduk. Eğer ölseydik kimsenin umurunda olmazdı."


  ETİKETLER:

  Adil Demir

  ,

  Asansör

  ,

  ,

  emniyet

  ,

  Evrensel