Polat Alemdar'dan sert Mısır çıkışı!

Polat Alemdar'dan sert Mısır çıkışı!
Polat Alemdar'dan sert Mısır çıkışı!
Kurtlar Vadisi dizisinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, Mısır'da yaşananlar ile ilgili bir açıklama yaparak, "Başarılı olmanız için tüm kalbimle dua ediyorum." dedi.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, Mısır 'da yaşanan insanlık dramına tepki amacıyla bir açıklama yayınladı: "Silahsız gösteri yapan insanların kanını döken bu darbecileri kınıyorum."

Necati Şaşmaz, Mısır halkına desteğini hazırladığı video ile ortaya koydu. Açıklamasında Mısırlıların yanında olduğunu ifade eden Şaşmaz, darbecileri de sert bir şekilde kınadı. Demokrasi ve özgürlük adına direnen Mısır halkına Türkçe seslenen Necati şaşmaz, Arapça alt yazı ile de sözlerini tüm İslam dünyasına duyurdu.Necati Şaşmaz’ın açıklaması şu şekilde:

“Sevgili Mısırlı kardeşlerim özgürlük ve demokrasi için gösterdiğiniz direnişi takdir ediyor. Ve başarılı olmanız için tüm kalbimle dua ediyorum. Ülkenize gerçek manada özgürlük ve demokrasi gelinceye kadar sabırla mücadele edeceğinize inanıyorum.

Bazı dış mihraklar İslam ülkelerinde kendilerine uygun piyonlar bularak, kendi oyunlarını oynuyorlar. Siz Mısırlı kardeşlerim bu oyunu bozacağınıza ve bu darbecilere gerekli dersi vereceğinize inanıyorum ve sizi gönülden destekliyorum.

Mısır halkının özgür iradesini hiçe sayan, silahsız gösteri yapan insanların kanını döken bu darbecileri kınıyorum. Bu hak ve özgürlük mücadelesinde şehit olan tüm kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Allah yardımcınız olsun. “


  http://www.radikal.com.tr/1146773114677315

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  basınımız - TUNCAYTUMER

  Bugün bütün gazetelerde bu haber aslında zerre kadar haber değeri yok (konusu için söylemiyorum) ama sanki basın a baskı bunun söylenmesine gerek yok zaten görünmez bir güç yaptırıyor

  NASIL İFADE EDEBİLMİŞ ? - Düzgün Baba

  Gezi'de başbakanla görüşme sonrası dublajsız konuşamayan bu "sanatçımızın" bunları nasıl ifade edebildiğine şaşırmamak elde değil. Radikal herhalde bunu olağanüstü bir olay olarak görmüş ki haber olarak manşette vermiş.Aksi halde Mısır'daki darbecilerin katliamlarını kınamayan var mı ?

  Text - anaximenes

  çalışması en az bir hafta sürmüş olmalı. Gezi'de 'hazırlıksız' yakalanmıştı..

  "Mısırlı Kardeşlerim" iyi söz de... - moeztas

  ..."Mısırlı kardeşlerinin yüzde kaçına" bu temennilerin. Necati Bey, biliyorsun, ileri demkorasiye geçtiğimizden beri bir "bizler ve onlar" kavramı girdi siyasi literatürümüze. "Türk Milleti" demeye dili varmayan bazı siyasetçilerimiz "bizler ve onlar"ı yüzde ellişer böldü. "Milletimiz" diye bahsettiğinde anlaşılan şey, kendilerine oy verenler, yani "yüzde ellilik millet". Aynı bölünme Mısır'da da var. Seçimlerde verilen oyların çoğunluğunu alan ama Mısır milletinin çoğunun oyunu almayan Müslüman kardeşlerle, "diğerleri" var. Bu diğerlerinin çoğu belki yapılan ilk hür seçime katılmadılar ama onlar da bu ülkenin insanları. Müslüman Kardeşler ve Mursi'den memnun değiller(di). Öyle görünüyor ki Mursi, askeri rötüşlemeye -bizden ilham alarak, akıl hocası kim- kalkınca, asker de bir bahane aradı. Kısaca Necati kardeş, Mısır halkının "Müslüman Kardeşler" kısmına mı bu "direnin" mesajı yoksa tümüne mi? Tümüneyse, bir de nasıl olacağını söyle. Halkın Mursi'den memnun olmayan kısmına bu mesaj nasıl varacak? Diyelim ki onlar da asker taraftarı değil ama konjonktür şu anda onalardan yana? Yani benim aklım karıştı. Senin gönderdiğin bu mesaj kime? Akıl karışıklığımı şöyle ifade edeyim: Darbecilerden hazzetmiyorum ama Müslüman kardeşlerden de hazzetmiyorum. Dinin siyasete karıştırılmasından/alet edilmesinden ise hiç mi hiç hazzetmiyorum.

  gezi parkın olan neydi peki... - tijadewe

  mısırda sılahsızdı da gezide silah mı vardı... son 15 günde insan olduğumdan utanmaya başladım... bu kadar yalancı bu kadar yalaka bu kadar ahlaksız insanla aynı dünyayı paylaştığıma utanıyorum... 5 tane genç ve onca yaralı var bunlar hiç ama hiç umrunuz da değil biliyorum... gün gelecek ve siz yalancılar değil bu ülke dünyada yaşayacak yer bulamayacaksınız...

  Ortadoğu Her Zaman Gayya Kuyusu! - amaurot

  Elbette demokrasiyi "içselleştirebilmiş" zihniyetler darbeye karşı çıkar, özgürlük ve eşitlik diyenlerin tarafında durur. Kıyaslamayı yanlış bulanlar olsa da insan sormadan edemiyor: Kendi ülkenizde özgürlük ve demokrasi diyenler için ne yaptınız? Gazlanan, coplanan, satırla baltayla, palalarla eylemci kovalayanlar için ne denildi, ne düşünüldü? Tamamen barışçıl protestolar nasıl engelleniyor memleketimizde? Biber gazı yemeyen vatandaş kaldı mı? Eylemci ya da değil, yolda kendi halinde işine gücüne yetişmeye çalışanlar bile gazlanır oldu! Mısır'dan, Ortadoğu'dan başların çevrilip kendi memleketimize bakmakta fayda yok mu? Sonracığınıza Irak'ta yüzbinlerce müslüman katledilirken, camiiler bombalanırken, kadınlara kızlara ABD askerlerince tecavüz edilirken gözler neredeydi? ABD askerlerine muvaffakiyet dileyen kimdi?

  Kedi gözleri...kem... küm... - Barnabycik

  Mısır'a da nazar değdi herhalde... di mi Necati'cim?