Polis adliye önünde intihar etti

Polis adliye önünde intihar etti
Polis adliye önünde intihar etti
Polis intiharlarına bugün bir yenisi daha eklendi. İzmir Çeşme'de görev yapan polis Erol Benzer, bu sabah saatlerinde Facebook'taki 'Polis Kürsüsü' adlı gruba attığı mesajın ardından Çeşme Adliyesi önünde tabancasıyla intihar etti.
Haber: İPEK İZCİ - ipek.izci@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Geçici olarak İzmir Çeşme Adliyesi’nde gören yapan 12 yıllık polis Erol Benzer, bu sabah saatlerinde Facebook’taki 'Polis Kürsüsü' adlı bir polis grubuna attığı mesajın ardından adliye önünde şakağına dayadığı beylik tabancasıyla intihar etti. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Benzer, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis Kürsüsü’nün yöneticisine intihar etmeden önce mesaj atan 37 yaşındaki bir çocuk babası Benzer, “Umarım, siz geride kalan meslektaşlarım hak ettiği özlük haklarına ve insan hakları ile insani koşullarda yaşayıp çalışma şartlarına kavuşursunuz!” ifadelerini kullandı. Emniyet-Sen yetkilileri de Radikal'e yaptıkları açıklamayla olayı doğruladı.

Polisler neden intihar ediyor?


Benzer’in mesajı şöyle:


“Değerli Meslektaşlarım..


Polisin de adalete, insan gibi yaşamaya ve insan gibi çalışmaya hakkı olduğunun farkına varılması ve demokrasi adına saha faLa Polis yaşamına son vermesin, bu son olsun diye İzmir-Çeme Adliye önünde kendimi şehit ediyorum..


Umarım işe yarar, sesimiz duyulur, siz geride kalan meslektaşlarım hakettiği özlük haklarına ve insan hakları ile insani koşullarda yaşayıp çalışma şartlarına kavuşursunuz!


Geride bıraktığım 71 yaşındaki Annemi oğulsuz, 9 yaşında zaten Annesiz büyüyen oğlumu birde Babasız, Ailemi sevenlerimi ve sevdiklerimi bensiz bıraktığım için üzgünüm ancak meslektaşlarımın geride bıraktığım emanetlerime sahip çıkacaklarındanda şüphem yoktur.


NOT: vakıfbanka 2 adet kredim ve bir miktar bonus kredi kart borcum vardı, geride kalanlara bunları bıraktığım için ayrıca özür diliyorum.
Borçlar bir şekilde ödenir, Oğluma Eğitim konusunda yardımcı olabilecek hayırsever insanlara da desteklerinden dolayı şimdiden teşekkür ederim..
Elveda..


Polis Memuru EROL BENZER”


Grubun yöneticisi, “Acil: İzmir-Çeşme’de bulunan meslektaşlarımızdan acilen sayfamıza mesaj atmalarını arz ediyoruz. Bir meslektaşımız adliye önünde intihar edeceği ile ilgili mesaj atmış. Lütfen yardımcı olun. Bir canı kurtaralım” şeklinde mesaj attıktan bir süre sonra, “Maalesef bize ve arkadaşlarına mesaj attıktan sonra intihar eden Erol Benzer meslektaşımızı kaybettik” mesajını yayımladı. Erol Benzer’in Polis Kürsüsü sayfasına attığı mesajdan sonra sayfa yöneticisinin, “Erol Bey lütfen. Sorunlarınız neyse konuşarak halledilebilir. İntihar çözüm değil. Hiçbir neden için ölmeye değmez. Hiçkimse yoksa bile oğlunuz için yaşamalısınız. Orda mısınız? Lütfen bir ses verin. Hiçbir neden, hele de sorunlarımıza ses getirmek için intihar edilmesin. İstemiyoruz böyle şeyi. Hep beraber sorunların üstesinden gelebiliriz. Yaşama son vermek kolaya kaçmaktır. Zor olanı seçeli beraber.” şeklinde bir mesaj attığı ancak yanıt alamadığı görülüyor.


  http://www.radikal.com.tr/114067811406789

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  polis örgütlenmediği takdirde - pispor

  polis intiharları devam eder polisin derhal zaman geçirmeden örgütlenip hak araması için türkiye çapında eyleme geçmeleri gerek öyle arz talep emir demiri keser dersen daha çok sürünürsün polis kardeşim bu gün senin korudukların para ile oynarken sen 24 saat görevde ve hatta onların çocuklarını evlerinin bekçiliğini yapmaktasın bu yüzden polis örgütlenmeli sendikasını kurmalı haklarını aramalıdır

  Zalimlerin kılı kıpırdamaz,ölmeyin,öldürmeyin,insanca direnin. - Su Cemre Sim

  Bankalar insanları soyup soğana çeviriyor.ATO başkanı Sayın Sinan Aygün iki kez kredi kartı affı için önderlik etti,başına gelmedik kalmadı.''Ben faiz uygulamıyorum.'',diyen bankalar bile halkı soyup soğana çeviriyor.Gerçekten bankalara dokunan öyle ya da böyle yanıyor.Şu an çalışma koşulları en ağır olan mesleklerden biri de polis memurluğu.Gençler,siz her şeyden değerlisiniz,kendinize ve sevenlerinize kıymayın,bir bilene sorun,sendikanıza,hekiminize,bir avukata sorun;bankaların tuzağından kurtulmak için kesinlikle yasal yollara başvurun,bankalarla gidip kuzu kuzu anlaşmayın.Faizlere itiraz edin,mahkemeler o faizleri çoğu kez kanuni faiz oranına indiriyor,o oran da çok çok düşük(Yıllık %10 filan).Bankalara karşı Tüketici Dernekleri de size yardımcı olacaktır.Yaşamak direnmektir;zaten ölmemiz isteniyor,siz ölmeyin.

  yazik - ispat

  Yazik, genc delikanli bir insan goz gore gore hayatina son verdi. Fiziksel bir sorunumuz oldugunda ne yapiyoruz dogru doktora gidiyrouz. zira onlar bilir hemen teshis koyar ilacini verir. Ruhi sorunlarimiz oldugunda icimize atiyoruz, bilincli bilincsiz kendi (yagimizla kavruluyoruz) sorunumuza kendimiz careler ariyoruz. Oysa bu isinde Profesyonel psikiyatristleri, terapistleri var... Devletin, Ozelikle silah altindan guvenlik guclerin aralikli pisiko analizden (check up) dan gecmeleri gerekir ama gonullu amam gonulsuz..ozelikle sicak catisma yasayanlar.

  Yazık çok yazık - Ahab

  Ah canım kardeşim, senin de yanın iktidarın üzerine polisi saldırttığı onurlu insanların yanıymış. Onun için diyoruz ya, "Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz."

  Keşke - Berçben

  İktidar bunu da mı Gezi Parkı olaylarına bağlayacak şimdi? Keşke yapmasaydın, keşke özlem duyduğun yaşama ve özlük hakları için gelip sesini çıkarsaydın meydanlarda. Biz senin yanındaydık, senin gibi düşünen, hissedenlerin yanında... Sizi bize, bizi de size düşman etmeye çalışanlara inat yanyana dursaydık.

  Polise övgü düzenleyenler! - yusufdemir55

  Polise "kahramanlık destanı yazdılar" diye övgü düzenleyeceğine, onların sendikalaşma hakkını verin önce, oturup çalışma şartlarının pazarlığını yapabilsinler. Bir insanın çaresizlik içerisinde, bu şekilde hayatına son vermesi.. İnsan söyleyecek kelime bulamıyor. Kalanlarına sabır diliyorum.

  onlarca gazete okurum - demlicay2011

  böyle intahar başlıkları çok az gazetede var. demekki bu basının büyük çoğunluğu vatan evlatlarına bu kadar değer veriyor. gerisini siz anlayın. amaçlarının ne olduğunu bilmiyorum ama. gazetecilik yaparak para kazanmanın dışıonda ihalelere girince bu polis insanlarımızın sese olamıyorlar. ne kadar sakat ve iğrenç bir tutum. yandaş gazeteler bu nu tarih yazıyor. sizin vatan bayrak din anlayışınızın ne karar riyakar olduğunu yazıyor. yok sa bana şu cevabımı veriyorsunuz. kol kırılı bilmmem ne içind kalır. öylemi. bence siz az değilsiniz. para her şey değil bunu bir gün öğreneceksiniz.