Polis aracına saldırı: 1 şehit 1 yaralı

Polis aracına saldırı: 1 şehit 1 yaralı
Polis aracına saldırı: 1 şehit 1 yaralı
Mardin'in Midyat ilçesinde devriye görevi yapan sivil polislerin şüphelenerek durdurmak istediği araçtan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Olayda 1 polis şehit oldu bir polis ise ağır yaralandı.

Mardin'in Midyat ilçesinde devriye görevi yapan sivil polislerin şüphelenerek durdurmak istediği araçtan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Olayda ağır yaralanan 2 polis hastaneye kaldırıldı. Olay, saat 21.30 sıralarında ilçenin Cumhuriyet Bulvarı'nda meydana geldi.İddiaya göre Cumhuriyet Meydanı'nda devriye görevinde bulunan sivil polisler, ilçenin Estel semtine gitmekte olan plakası ve sürücüsü henüz belirlenemeyen bir otomobilden şüphelenerek durdurmak istedi. Yavaşlayan otomobilden uzun namlulu silahlarla içinde sivil polislerin bulunduğu araç tarandı. Saldırganlar, kaçarken, araçta bulunan 2 polis ağır yaralandı. Cumhuriyet Bulvarı'ndaki vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen ambulanslar 2 polisi Midyat Devlet Hastanesi'ne götürdü. Güvenlik güçleri, sivil polis aracını uzun namlulu silahlarla taradıktan sonra kaçan otomobili bulmak için ilçe genelinde operasyon başlattı. 

HASTANEDE ŞEHİT OLDU

PKK 'lılar tarafından gerçekleştirildiği belirtilen saldırı sonucu ağır yaralanan 2 polis memurundan biri Midyat Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Öte yandan ilk müdahalesi yapılan ağır yaralı polis memurunun Diyarbakır 'da tam teşekküllü bir hastaneye sevki için helikopter bekleniyor.

DHA