Polis aracında taciz iddiası

Polis aracında taciz iddiası
Polis aracında taciz iddiası
Eylemcilere yönelik baskı, şiddet ve çıplak arama iddialarına cinsel saldın suçlaması da eklendi. İddiaya göre, Dikmen'deki eylemde gözaltına alınan kadın, Akrep'te 'cinsel saldırı'ya uğradı

Dikmen'de düzenlenen eylemde gözaltına alınan yüksek lisans öğrencisi Eylem K. adlı genç kadının, bindirildiği zıhrlı Akrep içinde "cinsel saldırı"ya uğradığı iddia edildi. Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ’ın haberine göre, olay, Dikmen Caddesi'nde yaşandı. 27 Haziran Perşembe günü saat 01.30 sıralarında Dikmen Caddesi'nde düzenlenen Gezi eylemine polis müdahale etti. Tazyikli su ve biber gazıyla yapılan müdahale sonucunda biri 18 yaşından küçük olmak üzere 11 kişi gözaltına alındı. Ankara Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürülen eylemciler, "2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası'na muhalefet ve görevi yaptırmamak için direnme" suçundan şüpheli olarak ifade verdi. 11 kişinin arasında yer alan yüksek lisans öğrencisi Eylem K. Emniyet'te verdiği ifadede polislerin kendisini taciz ettiğini söyledi. 31 yaşındaki Eylem K, ifadesinde olayı şöyle anlattı: "Dikmen'deki Gezi Parkı eylemine katıldım ve yanımda komşumun oğlu 17 yaşındaki D. ile birlikte oradaydık. Herhangi bir barikat kurma, ateş yakma, yol kapatma olayı olmadı. Polis, 'dağılın' uyarısında bulunmadan önce müdahale etti. Biz de yanımdaki arkadaşım ile birlikte yaşı küçük olduğundan paniklediği için bir kıraathaneye girdik. Sonra çevik kuvvet polisleri geldi.


“BİR POLİS GÖĞSÜMÜ SIKTI DİĞERİ…””

Ben ve yanımdaki arkadaşımı darp ederek gözaltına aldılar. Arkadaşım küçük olduğu halde ve hiçbir şekilde polise mukavemet etmediğimiz halde arkadaşımın sırtına ve kafasına vurdular, darp ettiler. Beni de Akrep'e bindirirken taciz ettiler. Bir polis göğsümü sıkarken diğeri kalçamı ve cinsel bölgemi elleyerek taciz etti. Akrep'e bindirildikten sonra polis amiri olduğunu söyleyen biri, 'bu a... koyduklarımı koltuklara oturtmayın, alın altınıza ezin' dedi. Bunun üzerine yanımda olan polis, bacağımın üzerine oturdu. Biri kolunun dirseği ile önce göğsüme sonra da boynuma elini koydu. Bu hareket sürekli devam etti. Daha sonra Emniyet'e getirdiler. Beni gözaltına alan polisler bellidir, hepsinden şikâyetçiyim."

Genç kadının avukatı da olaya ilişkin, "Müvekkilim ağır tacize uğramış ve tecavüzle tehdit edilmiştir. Her türlü hakkımız saklı kalmak üzere şikâyetçiyiz" dedi. İfadenin ardından savcılık talimatıyla gözaltındaki tüm eylemciler serbest bırakıldı. (Cumhuriyet)


  http://www.radikal.com.tr/1139650113965027

  YORUMLAR
  (27 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adaletli olalım, bir gün bizede lazım olur. - velmas75

  Benim rahatsız olduğumu söyleyen ve beni ima eden Arkadaşlar; Lütfen önce dürüst olalım. Sonra hukuka sahip çıkalım. Ülkemizde kolluk görevi yapan veya devletin kapısında vatandaşın işini yürüten bütün memurların, vatandaşın hizmetinde olduğunu bilelim ve bilmelerini sağlayalım. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaştığımız zaman, hep beraber buna karşı çıkalım. Güzel hizmet veren memuru amiri alkışlayalım. Vatandaşa, bu gün git yarın gel diyeni tenkit edelim ki, ülke yaşanabilir olsun. Siyasi düşüncemize zıt, siyasi isteklerimizi yerine getirmiyor diye bir genelleme yaparak iftira atıp aşağılamaya kalkışırsak, bundan hepimiz zarar görürüz.

  Velmas75 neden rahatsız oldunuz? - caminoreal

  Velmas75 bakıyorum da iddialar ve bu iddiaların haber yapılması çok rahatsız etmiş sizi, polisin hiç bir kanuna, kurala uymayan onca uygulaması ve şiddetinin görüntüleri ortada iken, çevremizden de benzer pek çok taciz olayı duyarken neden bu iddiayı peşinen yalan kabul ettiğinizi çok merak ediyorum. Başbakan meydanlarda kanıtlanmamış iddialarla insanları hedef gösterirken de bu hassasiyeti gösteriyor muydunuz? Bu bir milat, her polis memuru, her amir, her yetkili kanun dışı uygulamalarının, işkencenin, tacizin hesabını verecek. Buna bir itirazınız var mı? Adalet işlerse yalan mı gerçek mi ortaya çıkar, merak etmeyin, tedirginliğinizin nedeni ne? Adaletin yerini bulması mı?

  Yazik - vardar

  Polisi halkin arasina katmadan once psikoloji ve ahlak derslerine tabii tutacan,hemde hergun.

  Taciz... - kuşşha

  Hayatında bir kez olsun bir şeylere hayır dememiş insanların polis sevgisi, hayır dedikleri gün biter.Bu ülkede yargı kararıyla polisin tecavüzcülüğü, tacizi, katilliği , hırsızlığı yani her tür pisliği tescillenmiştir.Umarım siz ve ya bir yakınınız polis tacizine uğramadan gerçekleri görürsünüz.Polis sevginiz nereden geliyor bilmem ama insan sevgisinden yoksun bütün yorumcular sözleşmiş anlaşılan....

  polislere iftira atıldıgını iddia eden zihniyete - halkız biz

  sizin o toz konduramadıgınız polislerin ve onların amirlerinin müdürlerinin çocuk yastaki kızlara tecavüzünü izliyoruz günlerdir ve hiç bir ceza almadan nasıl aklandıklarını görüyoruz.hiç gözaltına alındınız mı? 1 kere alının da görün bakalım o şanlı destan yazan polislerinizin siyah camlı gözaltı araçlarında eli kelepçeli insanlara nasıl işkence yaptıklarını nasıl analarına bacılarına küfrettiklerini kızlara nasıl sarkıntılık yapıp ahlaksızlaştıklarını mesaiden sonra hangi pavyona gidelim muhabbetlerini(kaldı ki yanlarında kadın çevik kuvvet poliseri de var ve erkek çevik kuvvet polisi bunları söylerken kadın çevik kuvvet polisleri sırıta sırıta gülüyorlardı) bunu birebir yanımdaki kız arkadaslara yaptıklarına sahit oldum tabi gözaltı araçlarında kamera yok şahit yok her türlü işkence ahlaksızlık serbest ve iftira diyenler tek dilegim bir gün bir kadın yakınınızla gözaltına alınırsınız da o zaman anlarınız o şanlı destan yazan polislerinizin nasıl destan yazdıklarını

  Kim iyi yalan söyleyecek - velmas75

  Son günlerin modası; Kim iyi yalan söyleyecek. Bu idda günlerdir sosyal medyada paylaşılır. Benzer iddaların haddi hesabı yok. Bir polis dediğin yaka numarası yokmuydu? aracın plakası yokmuydu? Günü saati belli değilmiydi? Her kepazeliğe aklınız kesiyorda plaka veya yaka numarası almayı akıl edemedinizmi? Gazete haber yapıyor. sorgulamayı yargılamayı hiç akıl etmiyor. Kaptırdılr kendilerini akıntıya ne gelirse gelsin haberdir!

  Bakın istanbul terörle mücadeleden sorumlu yeni emniyet müdürü kim ... - Vicdan-ı Hero

  Nemelem ki bu ne ilk nede son olacak gibi. İstanbul TMŞ de gözaltındaki kadın gazeticiye tecavüz ettiği iddia edilen, bir başka işkence davasında 14 ay hapis cezası alan ve türkiye'nin aihm'de 2 kez mahkum olmasına neden olan polis ve şimdi ise terfi ettirilerek istanbul?da terörle mücadeleden sorumlu yeni emniyet müdür yardımcısı olan sözde polisin öğrencileri bunlar. Bu kişi yeni görevine getirildiğinde komuoyun da yankı bulmuş çok yazıktır ki başta başbakan olmak üzere iç işleri bakanı, vali ,emniyet müdürü övgülerini bildirmiş ve görevini başarıyla yapmış bir polis memuru diye nitelendirmiştir bu zaatı. İmam ne buyurursa cemaat de ne yapar kim bilir Bakın istanbul terörle mücadeleden sorumlu yeni emniyet müdürü kim ... Bakın Anlayacaksınız