Polis artık 24 saat Gülsuyu'nda olacak

Polis artık 24 saat Gülsuyu'nda olacak
Polis artık 24 saat Gülsuyu'nda olacak
Geçtiğimiz günlerde uyuşturucu çeteleriyle sol gruplar arasındaki gerilimde bir gencin hayatını kaybettiği Gülsuyu Mahallesi'nde polisin artık 24 saat görev yapacağı belirtiliyor.

İSTANBULMaltepe Gülsuyu ve Gaziosmanpaşa Gazi Mahallesi’ne düzenlenen operasyonda gözaltı sayısı 37’ye çıktı. Firari olan 3 kişinin ise aranmasına devam ettiği belirtiliyor.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gün şafak vaktinde yapılan baskınlarla Maltepe Gülsuyu ve Gaziosmanpaşa Gazi Mahallesi’nde 100’den fazla adreste arama yapmış, 5’i kadın 37 kişiyi gözaltına almıştı. Yapılan aramalarda 1’i uzun namlulu M-16 olmak üzere 8 silah ele geçirdiğini açıklayan polis kaynakları, Gülsuyu Mahallesi’nde 29 Eylül günü uyuşturucu çeteleri tarafından açıldığı belirtilen ateşte hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in cenazesinde silahlı gösteri yapan 7 kişiden 4’ünün de gözaltına alınanlar arasında olduğunu kaydetti. Bu kişilerin, FBI’ın da kullandığı ‘Kartal Gözü’ olarak adlandırılan kameralarla tespit edildiği belirtiliyor.

Polisin, kalaşnikoflu gösterinin ardından Gazi, Gülsuyu, Gülensu ve Armutlu Mahallesi’ndeki kamera görüntüleri topladığı ve yaklaşık 100 Terabaytlık görüntülerin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki veri tabanına aktarıldığı öğrenildi. Zanlıların bu görüntülerden, MOBESE kameralarına entegre edilen yüz ve vücut tanıma sistemi “Kartal Gözü” ile tespit edildiği ifade ediliyor.


POLİS ARTIK SÜREKLİ MAHALLEDE OLACAK
Bu arada sorunlu mahalleler olarak nitelendirilen Gülsuyu Mahallesi'nde polisin artık 24 saat mahalleden çıkmayacağı öğrenildi. Polis, 24 saat kirpi, short-land ve panzerlerle sürekli devriye gezeceği ve mahallede yaşanabilecek olası olaylara müdahale edeceği belirtiyor.


  http://www.radikal.com.tr/115489511548958

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İleri demokrasi - kisvesiz

  Biz buna kısaca OHAL diyorduk AKP, evrip çevirmenin anlamı yok, şaşırmıyoruz sizin yaptığınız, hiçbir şeye şaşırmıyoruz artık.

  EVET..ÇETELER ORDA KORUNMASIZ.. - ÖZGÜR KAYI

  Halkı yada sol grupları çetelere karşı korumak için gitmiş olamaz, Türkiyede bu eşyanın tabiatına aykırı..çetelere destek kuvvet lazım,emniyet çetelerin hayatından endişeli,,hem Süriyedeki çeteleri besleyen kendi ülkesindeki çeteleri yalnız mı bırakacak:))

  bekçi - ÖZGÜRISLIK

  niye çeteleri beklemek için mi ?

  Cetelere ozgurluk - nemzetkozi

  Polisle geliyor. artik polis 24 saat nobet tutacak ve ceteler korkmadan uyusturucu satacak. halkin destekledigi siyasi hareketlere ise polis soluk aldirtmayacak... tam da turk usulu demokrasi...

  baskiiii - soner404

  baskilar halklari daha da butunlestirir ve daha da orgutlu bir yapiya burundurur...

  ... - noelon

  e tabii bir mahalleyi boğmaya çalışan çetelerin, uyuşturucu tacirlerinin, mfyanın korunması lazım... o mafya, o güçler, o çeteler, o vahşiler olmazsa mazallah o mahalleden özgürlük çıkar, aydınlık çıkar, hürriyet çıkar, insanlık çıkar, onur çıkar... koruyun siz... hep orada kalın...

  geç alınmış karar - yuzucu

  Ekranlarda,uzun namlulu silahlarla şehrin ortasındaki maskeli görüntüler hiç hoş olmadı,ilk gördüğümde orasını Bağdat zannettim.Polisin vazifesi bunlara meydan vermeden gereğini yapıp KANUN hakimiyetini sağlamaktır,geç oldu,inşallah GÜÇ olmaz,başka yerlerde bunlara meydan vermemek için Polisin meslek içi eğitimini ve istihbaratı arttırmak gerekli gözüküyor.