'Polis avukatlara ateş açtı' iddiası

ŞIRNAK - Alkollü araç kullandığı için karakola götürülen bir avukat ve yine avukat olan arkadaşı, polisin karakolda üzerlerine ateş açtığını öne sürdü. 
Şırnak Barosu avukatlarından Hüseyin Cihan, iddiaya göre önceki gece yarısı kent merkezinde alkollü olarak araç kullanırken, denetim yapan trafik polisleri tarafından durduruldu. Polise kimlik vermeyen ve polis merkezine gitmeyi reddeden Hüseyin Cihan, telefon ederek meslektaşı Serhat Kadirhan’ı çağırdı.

‘Şans eseri kurtulduk’
Avukat Serhat Kadirhan’ın olay yerine gelmesiyle iki avukat polisler eşliğinde Şehit Mehmet İşler Polis Merkezi’ne götürüldü. Polis merkezinin önünde avukatlar ile polisler arasında tartışmanın ardından çıkan arbede sırasında iddiaya göre polis memuru B.Ö. tarafından silahla ateş açıldı. Kadirhan, kendilerinin hedef seçilerek ateş edildiğini, kurşunların başlarının üzerinden geçtiğini öne sürdü. Şırnak Barosu Başkan Yardımcısı İdris Tanış, “Vatandaşın can ve malını korumakla görevlendirilen bir polis memurunun fütursuzca karakolun içinde böyle bir eyleme girişmesini savunulur hiçbir gerekçesi yoktur” dedi.
Ateş ettiği iddia edilen polis memuru B.Ö., ifadesi alındıktan sonra akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. (dha)