Polis: Avukatsan ne işin var o...u

Polis: Avukatsan ne işin var o...u
Polis: Avukatsan ne işin var o...u
Ankara Barosu'ndan suç duyurusu: Polisin insan onuruyla bağdaşmayan işkence suçunu işledi ve ölçüsüz şekilde şiddet kullandı. Avukatım diyen kişiler dövüldü
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - Ankara Barosu Gezi eylemleri sırasında polis müdahalesiyle yaralanan Av. Özge Elif Durak ve Stj. Av. Eda Ayşegül Akyol için yaralanmalarına neden olan polislerin tespit edilmesi ve kamu davası açılması için suç duyurusunda bulundu. Baro suç duyurusunda polisin insan onuruyla bağdaşmayan işkence suçunu işlediğini ve ölçüsüz şekilde şiddet kullandığını iddia etti.


‘AVUKATIM’ DEDİ DAYAK YEDİ


Baronun suç duyurusunda Stajyer Avukat Akyol’un maruz kaldığı şiddet şöyle anlatıldı: Atatürk Bulvarı’nda 2 Haziran Günü yaşanan polis müdahalesinde gaz bombasından etkilenen ve gazın atıldığı yerden uzaklaşmaya çalışan Akyol bir anda polisin arasında kalarak polisin coplarla saldırısına maruz kaldı. Akyol kendisine dayak atan polislere avukat olduğunu söylemesi üzerine polisler dayağa devam ederek, “Avukatsan ne işin var O…u” şeklinde küfürler etmeye başladı. Aldığı darbeler sonucu bilincini yitiren Akyol yere düştü ve kalabalıktan bir kişi üzerine kapanarak daha fazla darbe almasına engel oldu. Daha sonra bir gönüllü tarafından revire götürülmek istenen Akyol yolda polis tarafından bayılana kadar dövülmeye devam etti. Avukat Durak ise yine 2 Haziran tarihinde Atatürk Bulvarı’ndaki başka bir müdahale sırasında avukat olduğunu belirtmesine rağmen yoğun dayak yedi ve kaldırıldığı Numune Hastanesi’nde tedavi gördü.
Avukatlara yapılan muamelenin uluslararası sözleşmelerde yer alan insan hakları ilkelerine aykırı olduğunu belirten Baro ilgili polislerin olay yeri çevresinde bulunan kameralarla tespit edilerek haklarında işlem başlatılmasını talep etti.


  http://www.radikal.com.tr/1140588114058810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ortada bir suç varsa, suçu işleyenler bellidir. - yusufdemir55

  "Anayasa Madde 34. - Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir."

  küfür... - sadoge

  Öyle bir haber veriyorsunuz ki. Gidin hukuk fakültelerine üniversitelere liselere eğitim gören gençlerimizin konuşma diline bakın. Küfürlü. Bu ülkede ülkücüsü sağcısı solcusu İslamcısı namaz kılanı kılmayanı enteli danteli küfürlü konuşur. Sanki bu ülkede küfür yok. Sadece polisler küfür ediyor. Ya radikal sen nasıl bir provokatör haber yapıyorsun anlayamadım.

  Gezi protestosu - oflu61

  Bu polis Turk polisi olamaz.Olsa olsa Hitlerin,Musollininin polisi olabilir.Onlarda insanlik dusmaniydi.Polis halkina karsi şiddet uygulayamaz.Uygularsa alcaklik yapmis olur.Polisin bu tavrini uygun gören siyasilerde halk dusmanidir.Insan denmez bunlara

  .... - Al Capone

  Polis - kadini kovalamakla DESTAN YAZMIS - Gerçekten turkiye sizinle gurur duyuyor - basta ben ahhahahahahahahahaha

  Kocum, Aslanim! - user1107643

  Polisler de yüzsüzlügü iyice ele aldi tabi. Ne de olsa arkalarinda "kocum, aslanim" diyen birisi var. Kim oldugunu söylemeyeyim isterseniz!

  sonu gelmeli - orkam_esas

  Bu işkenceler sıfır toleransdan çıkıp, ulu orta ve herkese ayırımsız yapılmaya başlandı. Ya hükümet bu zulümünü engeller, ya da kendisi Sadamın, Kaddafinin, Mursinin sonuna benzer ve buna katlanır. Biraz düşünüp seçimini yapsın. Yoksa bu milletin sabrı iyice taştı, yaşlı genç demeden tokatı patlatacağız.

  gazap üzümlerini - demlicay2011

  emekli olunca tatmassınız umarım. yani vicdandan bahsediyrum. tehtit ettiğim felan yok. küfür eden küfür sahibinin kalitesidir. o kadar kızgınımki. bunlara silah gaz elbise veren avrupaya kızıyorum. vermeyein bu ilkel topraklara insanlara. gitsinler sudandan mısırdan pakistandan alsınlar ne alacaklarsa varsa tabi. cumhuriyet bunlara fazla haram vallahide billahide. nasıl yaşadıklarını nasıl eğitim aldıklarını biliyorum. ve su akacağı yeri bilir diyorum. rezillik diye buna denir. radikalinde bir huyu var kelime kelime ayıklıyor. hiç bir şey diyemiyorsun.