'Polis basarsa tecavüz etti derim ikimiz de kurtuluruz'

'Polis basarsa tecavüz etti derim ikimiz de kurtuluruz'
'Polis basarsa tecavüz etti derim ikimiz de kurtuluruz'
CHP'li Aylin Nazlıaka Başbakan Erdoğan'ın öğrenci evi açıklamalarını eleştirdi. Nazlıaka bir yurttaşın, "Evimizi basacak olurlarsa, 'Tecavüze uğradım' derim. Her iki taraf da kurtulur" şeklinde kendisine mesaj attığını açıkladı.

Radikal.com.tr - CHP 'nin Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Hürriyet gazetesinde Ayşe Arman'a verdiği röportajda kızlı-erkekli öğrenci evlerine müdahale tartışmalarıyla ilgili ilginç bir olay aktardı.

Başbakan Tayyip Erdoğan 'ın sözleriyle başlayan 'kızlı-erkekli öğrenci evleri' tartışmasına değinen Nazlıaka, "Erdoğan'ın kadınlara ilişkin asıl sorunları görmediğini" söyleyerek bir yurttaşın kendisine gönderdiği mesajı açıkladı:

"Mesela biri kız, biri erkek, ikiz kardeşler tweet attı, 'Biz şimdi ayrı ayrı mı ev tutacağız' diye. Başka genç bir kadın da şöyle yazmış. Bu aslında Türkiye gerçekliğini de bir tokat gibi yüzümüze indiriyor. Diyor ki, 'Evimizi basacak olurlarsa, tecavüze uğradım derim. Her iki taraf da kurtulur.' Gerçekten de Türkiye'de tecavüzcüler cezalandırılmıyor. Kadın katilleri, tecavüzcüler, ceza indiriminden faydalanarak hemen salıverildiği için tecavüz etmenin cezası çok düşük."