Polis baskınında hayatını kaybeden Özarslan'ın avukatlarından tepki

Polis baskınında hayatını kaybeden Özarslan'ın avukatlarından tepki
Polis baskınında hayatını kaybeden Özarslan'ın avukatlarından tepki

Günay Özarslan'ın avukatı Özgür Yılmaz

Bağcılar'da bu sabah polisin evine düzenlediği operasyonda öldürülen Günay Özarslan'ın avukatı Özgür Yılmaz, olayla ilgili olarak, "Ailenin söylediği şu: Polis odaya girdiği anda ateş etmeye başlamış. Direkt infaz etmiş yani" dedi.

İSTANBUL İstanbul'da terör örgütlerine yönelik yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında Bağcılar Yeni Mahalle Bülbül Sokak'ta da bir eve baskın yapıldı. Baskında Günay Özarslan adlı kadın öldürüldü. Polis kadının 'silahlı çatışmaya girdiğini' öne sürüyor.

Savcılık ve olay yeri ekiplerinin incelemesinin ardından polis, Özarslan'ın hayatını kaybettiği evden ayrıldı. Polis incelemeler sırasında sokağı güvenlik çemberi ile kapatırken, çevik kuvvet ekipleri çevrede önlem aldı. Bu sırada olay yerine Günay Özarslan'nın avukatları geldi. Polis avukatların olay yerine girmesine izin vermezken, Avukat Özgür Yılmaz ile polisler arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Avukatlar barikatın önüne oturarak olayı protesto etti. Avukatlara çevrede bulunan bazı kişiler slogan atarak destek verdi. Günay Özarslan'ın cesedi incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

OPERASYON YAPILAN EVDEN GÖRÜNTÜLER

Olay yerinden polislerin ayrılmasından sonra ölen şüphelinin yakınları ve avukatlar eve girerek çatışmanın yaşandığı odayı gazetecilere gösterdi. Evin penceresinde mermi izleri  dikkat çekti. Açılan ateş sonucu mermilerin karşı binada bulunan bir evin balkon ve oda camlarına isabet ettiği görüldü.

Binlerce polisle ülke genelindeki yüzlerce noktaya operasyon yapılıyor

AVUKATIN AÇIKLAMASI

Avukat Özgür Yılmaz çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. Yılmaz, “Ailenin de söylediği şu;  polis odaya girdiği anda ateş etmeye başlamış. Direkt infaz etmiş yani. Bizi de ondan sokmadılar içeri. Biz de en azından sorardık. Yarın elbiselerini kaybederler yakın ateş olup olmadığını diğer şeyleri tespit edemeyeceğiz. Her dosyada başımıza gelen şey. Elbiseleri olmayınca onu tespit edemiyorlar sözde. Yaşanan olay bu yani” dedi.

(Erhan TEKTEN / DHA)

 

Günay Özarslan’ı Kızılay Sakarya Caddesi'nde anmak isteyen grubu polis yaka paça gözaltına aldı.


  http://www.radikal.com.tr/140318314031833

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  90'LI YILLARA DÖNÜŞ MÜ? - m.rozbilen

  Eğer iddia yalansa çok çirkin, ama doğruysa çok çok vahim. İkisinin arasında denge kur deseler, görüşüm ağırlığın doğru olduğu yolundadır. Doğruysa bir an o ailenin yerine koyun kendinizi. 90'lı yılların tanığı sayılırız. O yıllarda genellikle infazlar çatışma süsü verilerek yapılırdı. Hala görülen ama zaman aşımına uğratılmış davalar var. Bu anlayış değil midir ki DHPC, PKK gibi örgütleri doğuran. Merhametsiz acımasız yönetimlerin mutlaka toslayacağı bir duvar vardır. Saddam,Esad dönemleri gibi. İşte onun için demokrasi ve şeffaflık halkın umudu ve kurtuluşudur. Yarım demokrasi ve kısmen özgürlükler denebilir ki daha da beter totaliter tipi yönetimlere sebep olmaktadır. Ya tam demokrasi ya hiç.

  AKP ve ISID in isbirligi - user617883

  Polisler ve AKP ISID le elele vermis Kurt halkinin kokunu yok etmeye hazirlaniyorlar...Ama sunu unutmasinlar o karanlik zihniyetler: bir Gunay olur ayni anda binlerce hatta milyonlarca Gunay dogar...Biz sizden ve kanli ellerinizden korkmadik, korkmuyoruz ve korkmayacagiz...Ama siz bizden korkun cunku hergecen gun daha da buyuyerek ve olgunlasarak dimdik karsinizdayiz...Bizi yildiramazsiniz!

  ... - hale

  her an size de çıkabilir. milli piyangodan daha fazla tutturma olasılığı var