'Polis beni dövdü' deyince adliye karıştı

'Polis beni dövdü' deyince adliye karıştı
'Polis beni dövdü' deyince adliye karıştı
Samsun'da tartıştığı çocuğu yüzünden bıçaklayan kişi karakolda 'parmaklıklara kafa atarak' yaralandı. Adliye önünde polisten dayak yediğini söyleyince, zanlının arkadaşları polise saldırdı.

SAMSUN - Olay dün İlkadım İlçesi 19 Mayıs Mahallesi Gazi Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre aralarında husumet bulunan İsmail Mert A. ve O.K. yolda karşılaşınca kavga etmeye başladı. İsmail Mert A. üzerindeki bıçağı çıkarıp Oğuzhan K.'nın yüzünü kesti. Şikayet üzerine İsmail Mert A. polis tarafından gözaltına alındı. Yaralı O.K. ise hastaneye kaldırıldı.

Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İsmail Mert K. iddiaya göre nezarethanenin demirlerine kafa atınca hafif yaralandı. Daha sonra polis eşliğinde Adliye 'ye götürülen İsmail Mert K., merdivenlerden çıkarken basın mensuplarına dönüp, "Beni polis bu hale getirdi. Bunu da yazın" diye bağırdı. Bunun üzerine Adliye önünde bekleyen arkadaşları F.G. (17), G.İ. (17) ve R.Y. (17) görevli memurların üzerine yürüyüp "Gözaltına alınan kişiyi nasıl döversiniz? Terörist mi o" diye bağırıp Adliye binasına girmek istedi.

Çıkan arbede sonucunda polis bu 3 kişiyi daha gözaltına aldı.

DHA - Hakan ÇELİKBAŞ


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  19 Mayıs

  ,

  kavga

  ,

  adliye

  http://www.radikal.com.tr/113151411315144

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  parmaklığa kafa atmış... - ercint

  bravo çok tarafsız bir haber... zaten metin göktepe'de sandalye'den düşüp ölmüştü... türk polisi hiç adam dövmez zaten hepimiz çok iyi biliyoruz bunu değil mi?

  çürümüş sistem - berlin1355

  Polisi yolsuz vatandaşı lumpen... Eskiden az da olsa inançlı, idealist prensip sahibi insanlar vardı.

  aferin tosunuma - emrahadilcan

  "gözaltında tutulanı nasıl döversiniz!" ne kadar doğru bir itiraz. ve ardından made in turkey bir laf daha "terörist mi o!" gerçekten çok medeniyiz değil mi...

  Savunmaya bak! - servetakad

  Arkadaşı demiş ki "terörist mi ki dövüyorsunuz?" Bu sadece bir ırkçının söyleyebileceği bir laftır. Terörizmi yalnızca kendi ırkından olmayanların yapabileceğine inanmış bir dimağın "dahiyane" tespitidir. Birinin yüzünü bıçakla kesmenin, terörizm olmadığını düşünen bir zihniyetin ürünüdür. Terörist kadar başınıza taş düşsün!