Polis bu kez avukatlara müdahale etmedi

Polis bu kez avukatlara müdahale etmedi
Polis bu kez avukatlara müdahale etmedi
Çağlayan Adliyesi'nde, saldırıya uğrayan bir meslektaşlarına destek olmak için toplanan avukatlar adliyenin basın açıklamalarına izin verilmeyen C kapısı açıklama yaptı. Çevik kuvvet polisi, 'alışılmışın aksine' bu kez müdahale etmedi

İSTANBULÇağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklamalarına izin verilmeyen C kapısı önünde toplanan Çağdaş Hukukçular Derneği ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği üyesi avukatlar adına Özgürlükçü Hukukçular Derneği Genel Başkanı Fırat Epözdemir konuştu.


‘SAVUNACAĞIMIZ KİŞİLER SİZLER DE OLABİLİRSİNİZ’

İHD yöneticisi ve meslektaşları Gülizar Tuncer'in 6 Aralık Cuma günü sanık avukatı olarak girdiği bir duruşmadan sonra, davaya müdahil olanların 7-8 kişilik yakınları tarafından saldırıya uğradığını iddia eden Epözdemir "Avukatları düşman olarak görüp onlara karşı saldırgan tutumda olan herkesin şunu iyi bilmesi gerekir ki, biz avukatlar, herhangi bir yargılamada sadece görevimizi icra etmekteyiz. Bundan dolayı da yargılamanın tarafı değiliz. Unutmayın ki, bir gün yaşayacağınız herhangi bir olay nedeniyle, savunacağımız kişiler sizler de olabilirsiniz" dedi.

Kolluk güçlerinin, adliye önünde yapılan en küçük basın açıklamalarına dahi müdahale ettiğine dikkat çeken Epözdemir, bu kişilerin Tuncer'e yapılan saldırıyı izledikleri ve polislerin avukatların güvenliğinden de sorumlu olması gerekirken, farklı bir tutum takındıklarını savundu.


'SALDIRIYI KINIYORUZ'

Avukat Epözdemir, uğradığı saldırıda yaralanarak 1 haftalık iş göremez raporu alan meslektaşı Tuncer'e yapılan saldırıyı nefretle kınadığını kaydederek, sorumlularının bir an önce yakalanmasını ve yargı önüne çıkarılmasını talep etti. Saldırıya ilişkin bir açıklama da, adliye önündeki gruba katılan İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şube Başkanı Ümit Efe tarafından yapıldı. Efe, avukatlık mesleğinin ve insan hakları mücadelesinin onuru olarak gördüğü dernek üyesi Tuncer'e saldırıyı kınadığını ifade etti.


ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA

Avukatlar bu açıklamayı, adliyenin basın açıklamalarına izin verilmeyen C kapısı önünde yaptı. Açıklama sırasında adliye önünde bir süre bekleyen çevik kuvvet polisi açıklama sırasında müdahalede bulunmayarak ayrıldı. Polis yetkililerinden alınan bilgiye göre, eyleme müdahale edilmediği ancak suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.


CEM TURSUN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/116525211652522

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sık Bakalım! - Radikalist-34

  Polis sayesinde sigara içki vb. ürünlerin yanında gaz tiryakisi de olduk. -Polis amca sıkmadın ya valla ayıp ettin şimdi -bi fırt sıksaydın bari :)

  sizler sarı kasalı kamyon şöförlerine benziyorsunuz - tekavutgedikli

  Bu sarı kasalı kamyonlar var ya İstanbul da tehlikeler yaratarak kullanılan süratli kullanılan ve tehlikeli kullanılan. Geçtiğimiz ünlerde araçlarındaki yükleri boşaltma yeri konusunda sorun çıkardılar yok oraya olmaz buraya modunu. Ve isteklerini çok kısa sürede elde ettiler ama kendileri asgari ücretle çalışılar yada aldıkları mazot a 65% vergi ödeniz onu hiç düşünmediler bu konuda hiç bir şey yapmadılar . Aynı eylemi kullandığını mazot için gerçekleştirebilseydiniz belki menzinin de yarı fiyatına düşürebilirdiniz ama nerdee o kıvrak taktik anlayışı. Avukatlar da aynı doktorlar gibi aynı kafada. Bu çevik kuvvet polisini bir yoklasalar bundan sonra çekik kuvvet polisininin bakımı korunması örtülmesi yapılmıyacaktır şekilinde acaba yine polis avukatları yada doktorları eşşek döver gibi dövebilirmiydi. Ne dersiniz