Polis, çalışma koşullarına isyan edip intihar etti

Polis, çalışma koşullarına isyan edip intihar etti
Polis, çalışma koşullarına isyan edip intihar etti
Haber: İPEK İZCİ - ipek.izci@radikal.com.tr / Arşivi

İzmir ’in Çeşme ilçesinde, çalışma koşullarına, Facebook sayfasında isyan eden 13 yıllık polis memuru 37 yaşındaki Erol Benzer, Çeşme Adliyesi önünde beylik tabancasıyla intihar etti. Meslektaşları tarafından hastaneye kaldırılan Benzer, kurtarılamadı.
Eşiyle 3 aydır ayrı yaşadığı öğrenilen Erol Benzer intihar etmeden önce Facebook’tan meslektaşlarına hitaben şunları yazdı: “Polisin de adalete, insan gibi yaşamaya ve insan gibi çalışmaya hakkı olduğunun farkına varılması ve ‘ Demokrasi adına daha fazla polis yaşamına son vermesin, bu son olsun’ diye Çeşme Adliyesi önünde kendimi şehit ediyorum. Umarım işe yarar, sesimiz duyulur, geride kalan meslektaşlarım insani koşullarda yaşayıp çalışma şartlarına kavuşur. Meslektaşlarımın geride bıraktığım emanetlerime sahip çıkacaklarından şüphem yoktur.”


  http://www.radikal.com.tr/114073811407382

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mobbing,hukuksuzluk intihara zorluyor. - Su Cemre Sim

  Asker ve polise hem hukuksuz davranılıyor,hem de gençler hukuksuzluk yapmaya zorlanıyor.Bizi eşek yerine koymaktan vazgeçin;eşek değiliz,savcılar göreve.Çocuklarımızı intihara zorlayanlar hakkında derhal soruşturma başlatılsın.İmdat!!!!!!!

  Peki Bu Polislerin Çalışma şartları Neden Düzenlenmiyor! - yakamoz42

  Peki Bu Polislerin Çalışma şartları Neden Düzenlenmiyor!Benim de Kuzenim Polis,On yılda insanlıktan çıktı.Akparti neden bu polislerin durumlarını görmezden geliyor?Neden başbakanımız bu sorunları görmezlikten geliyor?Yazık değil mi bunların ailelerine!...