Polis, Cevahir AVM'ye girdi

Polis, Cevahir AVM'ye girdi
Polis, Cevahir AVM'ye girdi
Mecidiyeköy'deki Cevahir Alışveriş Merkezi önündeki 100 kişilik gruba jandarma TOMA'sı su, polis biber gazı sıktı. Polis bir grup göstericinin ardından AVM'nin içine de girdi.

İSTANBUL - Mecidiyeköy Cevahir Alışveriş Merkezi önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, sloganlar atarak yürüyüşe geçmek isteyince polis müdahale etti. Hazır bekletilen jandarmaya ait TOMA'dan da gösterici gruba tazyikli su sıkıldı. Polis ise arkasından biber gazı sıkarak müdahale etti.

 

 

 

Toplanan kalabalık ara sokaklara kaçarken, bir grup gösterici ise Cehavir Alışveriş Merkezi'ne girdi. Yaklaşık 10 kişilik Çevik Kuvvet polisi alışveriş merkezine girince, kalabalık durumu protesto etti. Bunun üzerine polis ekipleri alışveriş merkezinden ayrıldı ve önünde beklemeye başladı. AVM'nin içindeki çok sayıda vatandaş ise sloganlar atarak polise tepki gösterdi. Alışveriş Merkezi'nin güvenlik görevlileri ise, paniğe kapılan vatandaşlara ücretsiz su dağıttı. Polisin Mecidiyeköy'deki bekleyişi sürüyor. (Fırat KESKİNKILIÇ-Mehmet YİRUN/DHA)