Polis çıkarken rulet masası geldi

Polis kumar oynatıldığı gerekçesiyle Etiler'de bir işyerine baskın düzenledi. Kumar oynayanları gözaltına alıp götürdükten sonra polis, iki kişinin işyerinin arka kapısına bir rulet masası taşıyarak yaklaştığını gördü.

İSTANBUL - Polis kumar oynatıldığı gerekçesiyle Etiler'de bir işyerine baskın düzenledi. Kumar oynayanları gözaltına alıp götürdükten sonra polis, iki kişinin işyerinin arka kapısına bir rulet masası taşıyarak yaklaştığını gördü. Bu kişiler de gözaltına alındı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Masası ekipleri, önceki gece Etiler Aytar Caddesi'deki Zakkum Ltd. Şirketi'ne baskın düzenledi. Yaklaşık üç ay süren teknik takibin ardından yapılan baskında polislerin geldiğini dışarıda bulunan kameralardan anlayan kumarhane işletmecileri, kapıyı açmadı. Bunun üzerine polis ekipleri 'Koçbaşı' denilen aletle kapıyı kırarak, işyerine girdi. İşyerinde yapılan aramalarda saklanmış, rulet masaları ve kumar oynamaya yarayan aletler bulundu. İçeride bulunan 24'ü kadın 84 kişi gözaltına alındı.
Çevrede aramalarına devam eden polis, arka kapıya çok yakın bir yerde bir rulet masasını taşıyan iki kişiyi gördü. Rulet masasını nereye götürdüğünü söylemeyen Çetin S. ve 16 yaşındaki diğer şahıs, gözaltına alındı. Zanlıların polise verdikleri ifadelerde rulet masasını Zakkum Ltd. Şirketi'ne götürdüklerini kabul etmedikleri öğrenildi.