Polis çıldırdı: Akıl hastasına gaz bombası!

Polis çıldırdı: Akıl hastasına gaz bombası!
Polis çıldırdı: Akıl hastasına gaz bombası!
Malatya'da akli dengesi yerinde olmadığı için akıl hastanesine götürülmek istenen kişi direnince, polis camı kırıp eve gaz bombası atarak 'müdahale' etti...

MALATYA - Malatya'da akli dengesi yerinde olmadığı için akıl hastanesine götürülmek istenen kişi direnince, polis camı kırıp eve gaz bombası attı!
Akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesiyle Elazığ Ruh sağlığı ve hastalıkları hastanesine sevk edilen Y.Y., Merkez Hidayet Mahallesi Mezarlık Sokak üzerindeki evinden kendisini götürmeye gelen ekiplere direnerek, evde bulunan kuru sıkı tabanca ile ateş açtı. Durumun bildirilmesi ile olay yerine gelen polis ekipleri, çevre güvenliği alarak kendisini eve kapatan Y.Y.'yi ikna etmek için uğraştı. Sokağın yaya ve araç trafiğine kapatılmasından sonra çelik yeleklerini giyen polis ekipleri, Y.Y.'yi etkisiz hale getirmek için camı kırarak içeriye gaz bombası attı. Bu sırada dış kapıyı da kırarak içeri giren ekipler, gazdan etkilenen Y.Y.'yi etkisiz hale getirdi. 

TEMSİLİ ASKERLİĞİNİ DE YAPMIŞ

Olay yerinde bekleyen ambulansa bindirilen Y.Y., devlet hastanesine kaldırıldı. Bu sırada bazı sivil polislerin de gazdan etkilendiği görüldü. Hidayet Mahallesi Muhtarı Engin Güleç, Y.Y.'nin akli dengesinin yerinde olmadığını belirterek, ailesinin başvurusu ile Elazığ'a sevkinin yapıldığını, ancak şahsın gelen ekiplere direnerek olay çıkardığını söyledi. Muhtar Güleç, Y.Y.'nin geçtiğimiz günlerde 2'inci Ordu Komutanlığı'nda gerçekleştirilen 1 günlük temsili askerlik etkinliğine de katıldığını söyledi. (Cahit ÖZÇELİK/DHA)


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  çevre

  ,

  ruh

  ,

  sivil

  ,

  Mezarlık

  http://www.radikal.com.tr/113385211338527

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bazen de gerekli olabilir. - NormalAdam

  Şimdi polisin çoluğa çocuğa, öğrenciye, eline her pankart alana, arada bir de can sıkıntısından birbirlerine sürekli gaz sıkıyor oluşu sonuna kadar kınanmalı, onların savunulabilir hiçbir yanı yok. Ancak bu haberde sanki biraz haksızlık yapılmış gibi. Ortada akli dengesinin yerinde olmadığı bilinen ve etrafa ateş açan bir kimse var. Silahın kurusıkı olup olmadığını bilemezler. Yapılan müdahale her ne kadar içerideki hasta için şiddetli olsa da böyle bir durumda çevre güvenliği için gerekliymiş gibi geldi bana.

  Bağımlılık Yapıyor - ibretnüma

  Arkadaşlar polise kızmayınız zira bu gaz bombası bağımlılık yapıyor. Eyleme giden arkadaşlar da 3-4 gün yemeyince seyirmeye başlıyorlar. Polis de ne yapsın bir bahane bulup çekiyor.

  Hata olmuş! - Pe@ce

  Aklınız karıştı herhalde; genellikle gaz bombasını öğrenci arkadaşlara atarsınız siz, keşke onun yerine el bombası atsaydınız, daha ne çözerdiniz olayı!

  bizim çocuk yemek yemiyor - zemhurbuldan

  polisi arayım da gelsin bi gaz sıksın suratına şu oğlanın.

  Sizce - anaximenes

  asıl kim akıl hastası.. Kütahya'da U 14 futbol takımı oyuncularına bile gazla saldıran bu frankesteinları kim yarattı. Faşizmin bütün tonlarına sahne oluyor memleket, laboratuar 'şef'lerinin yüksek katkılarıyla..

  Deyimler bazen anlamlarinin zitti olabilirler - nemzetkozi

  Deli deliyi gorunce comagini saklarmis. bura da ise tam tersi olmus..

  deli mi !!!! - YENERAVCI

  yaw nasıl deli dersiniz.polise direnmiş.o deli değil akıllının ta kendisi..yapmayın lutfen...savunma hakkını kullanmış.