Polis cinayetine isyan

Akollü olan polis memuru Reşit Leba, kendisini evine götürmesini istediği taksi şoförü Hasan Akdağ'ı bilinmeyen bir nedenle çıkan kavgada beylik tabancasıyla öldürdü.

TUNCELİ - Akollü olan polis memuru Reşit Leba, kendisini evine götürmesini istediği taksi şoförü Hasan Akdağ'ı bilinmeyen bir nedenle çıkan kavgada beylik tabancasıyla öldürdü. Leba ile yanındaki iki kişi gözaltına alınırken, taksiciler protesto eylemi yaptı.
Nedeni belirlenemedi
Önceki akşam saat 23.50'de Akdağ'ın kullandığı taksiye iki kişiyle birlikte binen polis Leba, kendisini Atatürk Mahallesi'ndeki evine götürmesini söyledi. Eve geldiği sırada şoförle tartışan Leba, belindeki beylik tabancasını çıkarıp Akdağ'ın ensesine bir el ateş etti. Olay yerine gelen özel harekât timleri Leba ile S.T. ve E.K. adlı iki sivil kişiyi gözaltına aldı. Ağır yaralanan 20 yaşındaki Akdağ, helikopterle kaldırıldığı Elazığ Fırat Tıp Merkezi'nde öldü.
Tunceli Valisi Mustafa Erkal, "Olayın siyasi bir yönü yok. Alkolün etkisiyle işlenmiş bir cinayet" dedi. Erkal, olayla ilgili olarak Emniyet'i doğru bilgilendirmediği gerekçesiyle bir polisin açığa alındığını söyledi. Akdağ'ın bağlı olduğu taksi durağını ziyaret eden Tunceli Emniyet Müdürü Osman Öztürk de başsağlığı dileğinde bulunarak, "Sivil veya polis fark etmez, kanunlar neyi gerektiriyorsa yapılacak" diye konuştu.
Taksicilerin de aralarında bulunduğu 200 araçlık konvoy, cenazeyi karşılamak için Tunceli'ye 10 km. uzaktaki Aktuluk Köyü yakınında beklemeye başladı. Grup, buradaki polis araçlarını taşladı. Kentte de bazı esnaf protesto için kepenkleri kapattı. Bir grup da Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak polis aleyhine sloganlar atarak olayı protesto etti.


    http://www.radikal.com.tr/7575167575160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.