Polis dayağını çeken gazeteciye polis tekmesi

Polis dayağını çeken gazeteciye polis tekmesi
Polis dayağını çeken gazeteciye polis tekmesi

Star TV muhabiri Fatma Çözen eğitimcilere polis müdahalesini görüntülerken, kendisi de şiddet gördü. FOTOĞRAF: SİDAR YEĞEN / AA

ANKARA - Toplusözleşme taleplerini iletmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümek isteyen Eğitim-Sen’li grup ile onlara müdahale eden polisleri cep telefonunun kamerasıyla görüntülemek isteyen Star TV muhabiri Fatma Çözen, polis tarafından tekmelenip yumruklandı. 
Eğitim-Sen üyeleri dün öğleden sonra Danıştay’ın ön tarafında bulunan Zafer Parkı’nda toplandı. Grup yürüyüşe geçmek isteyince polis su, biber gazı ve cop kullandı. Kargaşada bazı sendikalılar ambulansla hastanelere taşınırken özel bir işi için orada olan Star TV muhabiri Fatma Çözen, haberci refleksiyle müdahale anını cep telefonunun kamerasıyla görüntülemek istedi. Bir kadın polis, “Ne yaptığını sanıyorsun” diyerek Çözen’i itti. Çözen yaşananları şöyle anlattı:
“Bir anda ne olduğunu anlayamadım. Bir tutam saçım elimde kaldı. Saçımdan çekilirken ‘basın mensubuyum’ diye bağırıyordum. Ama beni dinlemediler, bir anda kalabalıklaştılar. Tekmeler atıldı, yumruklar atıldı. Tam bir polis ‘Bırakın basın mensubu’ derken biri enseme öyle bir yumruk attı ki olduğum yerde sarsıldım. Oradan bir emniyet amiri ile olan randevuma gidecektim. Kendisini aradım. Bana ‘Hemen sana saldıranların görüntüsünü al’ dedi. Ancak bir anda oradan kayboldukları için bunu başaramadım. Çevredeki kameraman arkadaşların da yardımıyla bir tanesini görüntülemeyi başardık. Şikâyetçi olacağım.” (Radikal)