Polis elde gaz nöbet tutuyor: İstanbul Adliyesi'nde basın açıklaması yasaklandı!

Polis elde gaz nöbet tutuyor: İstanbul Adliyesi'nde basın açıklaması yasaklandı!
Polis elde gaz nöbet tutuyor: İstanbul Adliyesi'nde basın açıklaması yasaklandı!
Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapmak yasaklandı. Polis, gaz tüpüyle adalet sarayı önünde nöbet tutuyor.

İSTANBUL - Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın önünde basın açıklaması yapılması yasaklandı. Yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren İstanbul Adalet Sarayı’nın C kapısının önü sürekli eylem ve basın açıklamalarının adresi oldu. Sık sık çeşitli gruplar tarafından basın açıklamalarının yapıldığı C kapısının önü, bugün alınan karar ile eylemcilere kapatıldı. Adliyenin güvenliğinden sorumlu emniyet görevlililerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “Adliyenin kapılarının önünde basın açıklaması yapılmasına izin vermeyin" şeklinde talimat verdiği öğrenildi.

Bu talimatın ardından basın açıklamalarının yapıldığı merdivenlerin önüne çevik kuvvet ekibi yerleştirildi. Gaz tüplü ve maskeli polislerin bu bölgede eylem yapmak isteyen gruplara izin vermeyeceği belirtildi. Eylem veya açıklama yapmak isteyen grupların, adliyenin karşısındaki meydana yönlendirileceği ifade edildi. Emniyet görevlilerinden alınan bilgiye göre, başsavcılık tarafından yasaklanan bölgede bugüne kadar yaklaşık 250 eylem oldu ve bu eylemlerde herhangi bir sorun yaşanmadı. (Selahattin GÜNDAY – Cem TURSUN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113252711325278

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gaz , polis, toma - denizolunmalı

  akp öyle bir sıkıştı ki güçlenen toplumsal muhalefeti bu şekilde bastırabileceğini sanıyor. taksim senin yasak ddemenle yasaklanacak bir yer değil hala anlamadın mı başbakan! bu ülkede sen yapılan eylemlerin içeriğini beğenmiyorsun diye insanların sokağa çıkmayacağını mı sanıyorsun başbakan ! gücün yetmez ! ister gazın gel , ister TOMA nla , polisinle , copunla gel ! senin gücün yetmez bizi yıldırmaya !

  Orasi sadece saray :) - kizilofke

  Adelet sarayinin soylu ulemasi Padisah hazretlerinden aldiklari yetkiyle yasamaklamislar cokmu? Adeletmi arion? Aslinda mantiksiz degil adelet aranacak en son yer adalet sarayidir... Bide bu son gunlerdeki yasaklar aklima Kemal Sunalin Kibar Fevzo filmindeki bir sahneyi getirdi Tarlada calisirlarken karisina bakmayi yasak eden Bilo'ya soyledigi sozler :)

  Jöleli yorum... - serseriser

  Protesto yapmak yasak... Miting yapmak yasak... Basın açıklaması yapmak yasak... Haklı yere bütün terörist şeyleri yasaklamış ama devletimize faydalı yorumlar yapıp büyüklerimize layık olmak tabii ki serbest... İŞTE BUGÜNKÜ YORUMUM: ... Bu kadar güzel şeyleri nasıl yapıyorsun Sayın Başbakan'ım... Rabbim seni başımızdan eksik etmesin... O ne boy, o ne pos, o ne endam... İşte adam gibi adam, Tayyip Erdoğan... Vur de vuralım, öl de ölelim, sus de susalım, iç de ayran içelim...

  yasaklar. - kaşınan adam

  Yasak ,yasak,yasak sonu nereye gidecek ? Tayyip Erdoğan nın Başkan olunca neler yapacağını göstemiyormu bu yasaklar..

  EMNİYET.. - Düzgün Baba

  Eskiden "iyi polis - kötü polis" ikilemi yaparlardı taktik olarak.. Şimdi hepsini " kötü polis " yaptılar.. Vali ve emniyet müdürü de birbirinin kopyası . Tabi, emirler AKP 'den..

  SIKIYÖNETİM GİBİ - pispor

  yarın öbür gün üç beş kişinin bir araya gelmeside yasaklanırsa şaşmam.12 yıl oldu iktidardalar,12 yıldır aleviye hakaret ve nefret söylemi.köylüye çiftçiye ananıda al git dediler,kürde savaş katliam dayatıldı,gel düz ovada siyaset yap dediler gelenleri toplayıp hapis damlarına tıktılar,velhasılı kelam bu hükümetinde ömrü doldu.artık halkından korkmaya tırsmaya başladı, artık ne kadar meydan varsa yasaklayıp buralara ya medrese yada camii AVM ve Medicıl park hastanelerine çevirecek.artık açıkalanlarda üç beş kişinin bir araya gelip sohbet ettiğini hükümetin polisi gördüğü an Toma sı ile gazı bombası ile tepelerinde "ey halk duyduk duymadık demeyin,pişmiş kelle yemeyin.Padişahımız 12. yıldır ihtişam süren Erdoğan hazretlerinin buyruğudur.

  Hadi bakalım - baran sozdar

  Yakında adalet sarayına götürmekde yasaklansa şaşmam. Direkt içeri.Hani diyor ya Pkk 'e silah bıraksın bu işi siyasetle yapalım. Yarın bu adamlar elinde bir kağıt basın açıklaması yapsa ''YASAK'' Taksimde protesto yapmak istese ''YASAK'' Mecliste bir millet vekilini görmeye gitse yasak... Yahu bu halk yarın meydanlara çıksa polisle karşı karşıya gelse yok marjinal, yok bilmem ne.Kısacası ben diyorum ki KRAL ÇIPLAK! hadi bakalım.