Polis, eş katilinin peşinde

Polis, eş katilinin peşinde
Polis, eş katilinin peşinde
Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde, eşi 20 yaşındaki Hazal Çakır'ı öldürdükten sonra cesedini boş araziye atıp kaçan 24 yaşındaki Emrah Çakır'ın yakalanması için polis iz sürüyor. Polis, Emrah Çakır'ın kaçtığı otomobili Samsun'da bulurken, kaçmasına yardımcı olan bir kişiyi gözaltına aldı. Hazal Çakır'ın cenazesi ise bugün gözyaşlarıyla toprağa verildi.

RADİKAL - 2 yıl önce Emrah Çakır ile evlenen Hazal Çakır, aralarındaki geçimsizlik artınca 1 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak Eskişehir'de oturan babasının yanına gitti. Emrah Çakır, önceki gün Eskişehir'e giderek aldığı eşi Hazal Çakır'ı Darıca Osman Gazi Mahallesi'ndeki evine getirirken, çocukları ise Eskişehir'de kaldı. Emrah Çakır ile Hazal Çakır, dün gece eve geldikten sonra yeniden tartışmaya başladı. Emrah Çakır, tartışma sırasında ruhsatsız tabancasını çıkartarak eşi Hazal Çakır'a iki el ateş etti. Göğsünden vurulan Hazal Çakır olay yerinde yaşamını yitirdi. Emrah Çakır, daha sonra eşinin cesedini evlerinin yakınında bulunun boş araziye attıktan sonra kaçtı.

Emrah Çakır'ın yakalanması için polis çalışmalarını sürdürüyor. Emrah Çakır'ın kaçtığı otomobil Samsun'da terk edilmiş halde bulunurken, kaçmasına yardımcı olduğu iddia edilen 24 yaşındaki K.K. ise Ordu'da gözaltına alındı.

Hazal Çakır'ın cenazesi ise bugün toprağa verildi. Hazal Çakır'ın cenazesi Darıca Emek Mahallesi Merkez Camii'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Nenehatun Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi. Hazal Çakır'ın yakınları gözyaşlarına boğuldu.
DHA-Erol POLAT