Polis eşliğinde çocuklarını görmeye geldi, öldürüldü

Sapanca'da 18 Mayıs günü eski eşi tarafından öldürülen Huriye Bekçi'nin velayeti babalarında olan kızlarını görebilmek için polis eşliğinde eski eşinin evine geldiği anlaşıldı.28 yaşındaki Huriye Bekçi’nin ikiz kardeşi Nuriye Keskin “(Eski eniştem) polislerin arasından geçip çocuklarının arasında oturan kız kardeşime 10-15 el ateş etti. Kimse müdahale etmedi” dedi.
Sakarya’nın Gazipaşa Mahallesi’nde yaşayan Huriye Bekçi, altı yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle Yahya B.’den boşandı. Mahkeme çiftin üç kızlarının velayetini babaya verdi. Yeniden evlenen Bekçi, iki oğlunun ardından tekrar boşandı, ilk eşiyle aynı mahallede oturan ailesinin yanına döndü.
Dört yıldır kızlarını göremeyen Bekçi, mahkemeye başvurdu. 18 Mayıs günü iki polis, ikiz kardeşi Nuriye Keskin ve iki oğluyla birlikte çocuklarını görmeye gitti. Keskin daha sonra yaşadıklarıın şöyle anlattı:
“İkizim polislere ‘Çok korkuyorum, ben gelmesem olmaz mı’ dedi. Polisler ‘Senin de gelmen gerek’ dedi. Ertesi gün adliyeye gittik. Taksiye bindik, ben öne oturdum ablam ikizim ve iki yeğenim arka koltuğa oturdu. Önce Yahya B.’nin kardeşi geldi. İkizime ‘Sen sonunda kapımıza polisleri de mi getirdin’ dedi. Bana de ‘Senle de işim var son gülen iyi güler’ dedi. Abisinin yanına gitti, bir şeyler söyledi ve daha sonra abisi geldi. Taksinin içine baktı, baktıktan sonra gider gibi yaptı. Döndü, ve camdan ikizime kurşun yağdırdı. Polisler hiç müdahale etmediler. Yahya B’nin üstünü aramadılar. Polisler Yahya B’nin babası ve kardeşiyle konuşurken, polislerin arasından geçip, arabanın içinde kardeşimi öldürdü. Arka koltukta ikisi çocuk dört kişi oturuyordu, onların arasında kız kardeşime 10-15 el ateş etti kimse müdahale etmedi. Polisten şikâyetçiyiz.”
Yahya B. tutuklanırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Vücudunda sekiz, kafasında birkaç kurşun deliği bulunan Huriye Bekçi’nin göremeden öldüğü kızları devlet korumasına alınacak. İkinci eşinden olan üç yaşındaki Umut ve iki yaşındaki Talha babalarına verilecek. (aa)