Polis gelinle damadı da parktan çıkardı

Polis gelinle damadı da parktan çıkardı
Polis gelinle damadı da parktan çıkardı
Maçka Parkı'ndaki Şişli Evlendirme Dairesi'nde evlenen Nuray ve Özgür, akşamüstü saatlerinde Gezi Parkı'na geldi. Bir grup arkadaşlarıyla park içinde hatıra fotoğrafları çektiren yeni evli çift kısa süre sonra arkadaşlarıyla birlikte parktan çıkarıldı.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı protestoları sırasında tanışan ve kısa bir süre sonra evlenmeye karar veren Nuray Çokol ile Özgür Kaya çifti, sadece kendilerinin değil, tüm Türkiye 'nin uzun yıllar 'unutamayacağı' bir 'düğün'le evlendi. Nikahın ardından yapılacak kutlama için, tanışmalarına vesile olan Gezi Parkı'nı seçen genç çift bunu sosyal medyadan duyurdu. Bu haber hızla yayıldı ve bugün çok sayıda insan düğüne katılmak için Gezi Parkı'na geldi. Ancak saat 17.15'ten itibaren parka giriş çıkışları yasaklayan ve parkın içini de tamamen boşaltan polis, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde toplanmaya çalışan protestocu gruplara da sık sık müdahale etti. 

Polisin parka girişlere engel olması üzerine Şişli Evlendirme dairesinde nikahları kıyılan Nuray ve Özgür ise akşamüstü saatlerinde Gezi Parkı'na geldi. Bir grup arkadaşlarıyla parkın içinde hatıra fotoğrafları çektiren yeni evli çift de kısa bir süre sonra arkadaşlarıyla birlikte parktan çıkarıldı. 

Parka Askerocağı Caddesi’nden giren çiftin etrafına yüzlerce kişi toplandı. Gezi Parkı eylemleri sırasında sahne kurulan bölüme gelen gelin ve damadın etrafına toplanan kalabalık, “Her yer Taksim her yer direniş" sloganları attı. Gelin Nuray Çolak kalabalığı Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’nda düzenlenen düğün eğlencesine davet etti. Ardından kalabalık Taksim İETT Peronları’nın bulunduğu bölümden çıkmak istedi. Bunun üzerine polis gruba engel olmak için barikat kurdu. Gelin ve damat kalabalıkla birlikte yürümeye devam edince kısa süreli arbede yaşandı. Polis barikatını aşan çift merdivenlerden inince polis tekrar müdahale etmek istedi. Genç çift bir otelin ön kapısından girip arka kapıdan çıkarak taksiye binip Şişli Evlendirme Dairesi’ne gitti.

MİTİNG GİBİ NİKAH
Nuray Çokol ve Özgür Kaya’nın nikahı Şişli Evlendirme Dairesi’nde kıyıldı. Çift nikahlarına başlarına baret takarak geldi. Eylem havasında kıyılan nikaha katılanların ellerindeki dövizler dikkat çekti. Nikah memuru çifte "Güzel dileklerle yaşamınızı paylaşmaya hazır mısınız" diye sordu. Çiftin evet demesiyle alkış tufanı koptu. Nikahın ardından çift araca binerek Gezi Parkı'na doğru yola çıktı. Çift yolda "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları attı.