Polis gelinle damadı da parktan çıkardı

Polis gelinle damadı da parktan çıkardı
Polis gelinle damadı da parktan çıkardı
Maçka Parkı'ndaki Şişli Evlendirme Dairesi'nde evlenen Nuray ve Özgür, akşamüstü saatlerinde Gezi Parkı'na geldi. Bir grup arkadaşlarıyla park içinde hatıra fotoğrafları çektiren yeni evli çift kısa süre sonra arkadaşlarıyla birlikte parktan çıkarıldı.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı protestoları sırasında tanışan ve kısa bir süre sonra evlenmeye karar veren Nuray Çokol ile Özgür Kaya çifti, sadece kendilerinin değil, tüm Türkiye 'nin uzun yıllar 'unutamayacağı' bir 'düğün'le evlendi. Nikahın ardından yapılacak kutlama için, tanışmalarına vesile olan Gezi Parkı'nı seçen genç çift bunu sosyal medyadan duyurdu. Bu haber hızla yayıldı ve bugün çok sayıda insan düğüne katılmak için Gezi Parkı'na geldi. Ancak saat 17.15'ten itibaren parka giriş çıkışları yasaklayan ve parkın içini de tamamen boşaltan polis, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde toplanmaya çalışan protestocu gruplara da sık sık müdahale etti. 

Polisin parka girişlere engel olması üzerine Şişli Evlendirme dairesinde nikahları kıyılan Nuray ve Özgür ise akşamüstü saatlerinde Gezi Parkı'na geldi. Bir grup arkadaşlarıyla parkın içinde hatıra fotoğrafları çektiren yeni evli çift de kısa bir süre sonra arkadaşlarıyla birlikte parktan çıkarıldı. 

Parka Askerocağı Caddesi’nden giren çiftin etrafına yüzlerce kişi toplandı. Gezi Parkı eylemleri sırasında sahne kurulan bölüme gelen gelin ve damadın etrafına toplanan kalabalık, “Her yer Taksim her yer direniş" sloganları attı. Gelin Nuray Çolak kalabalığı Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’nda düzenlenen düğün eğlencesine davet etti. Ardından kalabalık Taksim İETT Peronları’nın bulunduğu bölümden çıkmak istedi. Bunun üzerine polis gruba engel olmak için barikat kurdu. Gelin ve damat kalabalıkla birlikte yürümeye devam edince kısa süreli arbede yaşandı. Polis barikatını aşan çift merdivenlerden inince polis tekrar müdahale etmek istedi. Genç çift bir otelin ön kapısından girip arka kapıdan çıkarak taksiye binip Şişli Evlendirme Dairesi’ne gitti.

MİTİNG GİBİ NİKAH
Nuray Çokol ve Özgür Kaya’nın nikahı Şişli Evlendirme Dairesi’nde kıyıldı. Çift nikahlarına başlarına baret takarak geldi. Eylem havasında kıyılan nikaha katılanların ellerindeki dövizler dikkat çekti. Nikah memuru çifte "Güzel dileklerle yaşamınızı paylaşmaya hazır mısınız" diye sordu. Çiftin evet demesiyle alkış tufanı koptu. Nikahın ardından çift araca binerek Gezi Parkı'na doğru yola çıktı. Çift yolda "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları attı.


  http://www.radikal.com.tr/114267111426715

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Halkın tanımı - kondolotlu

  Halk, gezi parkında nikah yapanlar ve onların çevresindeki gürültülü kalabalıktır. Halk tüm Türkiye de gezi direnişçileridir. Halk halk halk. Bakın halk sizden ibaret değil. Bunu aklınızın bir kenarına yazın. Halk olmak, evine 3 kuruş ekmek götüren esnafa engel olmak değildir. Halk demek gerginlik çıkarıp kamuyu rahatsız etmek, malına zarar vermek değildir. Azınlık olduğunuz için haklarınızın görmezden gelinmesini kesinlikle desteklemiyorum ancak protestonuz amacına ulaştığı halde bu gösterilerin amacı nedir? Neden hala gerginlik çıkarıp bu ülkeye zarar verme gayreti içerisindesiniz. İnanın bu eylemler ne kadar devam ederse AKP nin kesesi o kadar dolacak. Ben şahsen bu seçimlerde kesinlikle AKP' ye oy vermeyecektim ancak ülkem böyle bir kaosa sürüklenecek ise oyum AKP' nin olacaktır.

  mutlu - ibrahimbaytak

  Kötü mü olmuş? Gençler MUTLU OLMUŞ. GEZİ parkında tanışan gençler nikahtan sonra GEZİ parkın “düğün de değil kutlamayı” arkadaşları ile birlikte yapmak istemiş. Polis önce OLMAZ demiş. Sonra İZİN vermiş. Olay mı olmuş. Kötü mü olmuş? Gençler MUTLU OLMUŞ.

  ... - r11

  Halka yapılan bu trajik müdahaleleri yapanlar,bu emirleri verenler,bunların yanında olup hoşgörenler,hiç şüpheniz olmasınki gelecek nesiller sizleri ibretle hatırlayacak ve çocuklarına sizlerden biraz dalga geçerek biraz tiksinerek bahsedecekler..sonzuza kadar rezil oldunuz farkında değilsiniz!

  korku - erenirmak

  bayramdan kork düğünden kork tencere tava çalandan kork ama ormanı ağacı vatanı 19 yaşındaki gencin hayatının çalınmasından çalandan korkma hatta kol kanat ger

  Mutluluklar. - Kayzer1420

  Hiç birşeye tahammül edemiyorlar.Hertürlü katı faşizanlığı şu son 2 ayda yapabildikleri kadar yaptılar.Adalet sistemi de çöktü.Bunlara da güven kalamdı.Bu yaşananların hepsinin yanlış olduğunu en az bizim kadar kendileri de biliyorlar.Bunlara neredeyse alıştık.Bu yapılan haksızlığı tarih unutmayacak,geçmişte acı birer yara olarak kalacak.Fakat en azından Bu yeni evlenen gelin damatla birer hatıra fotoğrafı çektirseydiniz,mutluluklar dileseydiniz ne olurdu sanki.Bu, gezi ile başlayan olaylarda yapılan haksızlığı silmezdi belki;ama en azından olaylar başladığınızdan beri özür dahi dilemediğiniz insanlara birer özür mayetinde sayılabilirdi.İnsanların sizlere duyduğu kin,nefret duygularını bir nebze de olsa azaltmaz mıydı? Belki basit olarak görülen bu düğün merasimi aslında büyük bir dostluk,özür atmosferine dönüşebilirdi.Ama Bakıyoruz hala aynı tutum içinde,aynı despotluk...Bu gösteriyor ki, bunlar kaç dönem seçilirler bilmiyorum ama bundan sonra da hep aynı faşistlik,aynı tahammülsüzlük devam edecek.Benim bu düğünden çıkardığım bu.