Polis, 'Gezi ikramiyesi' için kazan kaldırdı!

Polis, 'Gezi ikramiyesi' için kazan kaldırdı!
Polis, 'Gezi ikramiyesi' için kazan kaldırdı!
Gezi eylemlerinde görev alan Çevik Kuvvet'e 24 maaş ikramiye verilmesi, Güvenlik Şube, Asayiş Şube ve karakol polislerini kızdırdı: "Bizim günahımız ne?"
Haber: FATİH YAĞMUR - fatih.yagmur@radikal.com.tr / Arşivi

Gezi Parkı eylemlerinin ardından sadece Çevik Kuvvet Şube'de görevli polislere 24 maaş ikramiye verilmesi polisi böldü. Gezi Parkı eylemlerinde görev alan Güvenlik Şube, Asayiş Şube ile karakol polisleri, dağıtılan ikramiyeden pay alamadığı için kızgın. Polisler, ' İstanbul Emniyetine bağlı bir grup polis' imzasıyla yaptığı açıklamada adalet istediklerini söylüyor: "Bizim günahımız ne?"

İstanbul Taksim Gezi parkı olayları sırasında görev yapan Çevik kuvvet polisleri 24'er taltif maaşı ile ödüllendirildi. Olaylar süresince destek güç, trafik hizmetleri ile karakollarda görev yapan polislere ise ikramiye maaşı verilmedi. İstanbul emniyetinde görevli bir grup polis bu duruma isyan etti. Grubun yaptığı açıklama şöyle: " Ankara , İstanbul, İzmir, Adana ve Antalya’da görev yapan Çevik Kuvvet polisine ikramiye verileceğinin açıklanması, emniyetin diğer birimlerine görev yapan biz polisleri kızdırdı. Gezi eylemlerinde görev yapan çevik kuvvet polisleri 24'er taltif maaşı karşılığı olan 1000 ile 1500 lira arasında ödüllendirildi. Emniyet teşkilatı yine ayrıştırıldı. Çevik kuvvet polisleri ile omuz omuza görev yapan Trafik polisleri, karakolda çalışanlar ile terör, istihbarat, MOBESE gibi değişik birimlerde çalışanlar, çeşitli illerden İstanbul’a, Ankara’ya getirilen polisler ayrıma tabi tutuldu. Çevik kuvvet polislik görevini yapıyor da, diğerleri yapmıyor mu? Çevik kuvvete verilen bu para ödülü diğer birimlerde görevli polislere neden verilmiyor? Yine bu olaya gitmemekle beraber karakollarda ve diğer birimlerde 1 Haziran gününden beri her gün 12 saat çalışan emniyet personelinin suçu, günahı nedir? Polis kendi içinde de birbiriyle karşı karşıya getirilmektedir. Emniyet teşkilatı mensupları arasında yaşanan bu ayrımcılığın ortadan kaldırılarak mağduriyetin önlenmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu'nun toplanarak,maaş taltifinin birim ayrımı yapılmaksızın tüm polislere verilmesini talep ediyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinden bayram öncesi polislerin yüzünü güldürecek bir müjde bekliyoruz. 
İstanbul'da Polis Merkezlerinde görevli bir grup polis memurları