Polis, 'Gezi ikramiyesi' için kazan kaldırdı!

Polis, 'Gezi ikramiyesi' için kazan kaldırdı!
Polis, 'Gezi ikramiyesi' için kazan kaldırdı!
Gezi eylemlerinde görev alan Çevik Kuvvet'e 24 maaş ikramiye verilmesi, Güvenlik Şube, Asayiş Şube ve karakol polislerini kızdırdı: "Bizim günahımız ne?"
Haber: FATİH YAĞMUR - fatih.yagmur@radikal.com.tr / Arşivi

Gezi Parkı eylemlerinin ardından sadece Çevik Kuvvet Şube'de görevli polislere 24 maaş ikramiye verilmesi polisi böldü. Gezi Parkı eylemlerinde görev alan Güvenlik Şube, Asayiş Şube ile karakol polisleri, dağıtılan ikramiyeden pay alamadığı için kızgın. Polisler, ' İstanbul Emniyetine bağlı bir grup polis' imzasıyla yaptığı açıklamada adalet istediklerini söylüyor: "Bizim günahımız ne?"

İstanbul Taksim Gezi parkı olayları sırasında görev yapan Çevik kuvvet polisleri 24'er taltif maaşı ile ödüllendirildi. Olaylar süresince destek güç, trafik hizmetleri ile karakollarda görev yapan polislere ise ikramiye maaşı verilmedi. İstanbul emniyetinde görevli bir grup polis bu duruma isyan etti. Grubun yaptığı açıklama şöyle: " Ankara , İstanbul, İzmir, Adana ve Antalya’da görev yapan Çevik Kuvvet polisine ikramiye verileceğinin açıklanması, emniyetin diğer birimlerine görev yapan biz polisleri kızdırdı. Gezi eylemlerinde görev yapan çevik kuvvet polisleri 24'er taltif maaşı karşılığı olan 1000 ile 1500 lira arasında ödüllendirildi. Emniyet teşkilatı yine ayrıştırıldı. Çevik kuvvet polisleri ile omuz omuza görev yapan Trafik polisleri, karakolda çalışanlar ile terör, istihbarat, MOBESE gibi değişik birimlerde çalışanlar, çeşitli illerden İstanbul’a, Ankara’ya getirilen polisler ayrıma tabi tutuldu. Çevik kuvvet polislik görevini yapıyor da, diğerleri yapmıyor mu? Çevik kuvvete verilen bu para ödülü diğer birimlerde görevli polislere neden verilmiyor? Yine bu olaya gitmemekle beraber karakollarda ve diğer birimlerde 1 Haziran gününden beri her gün 12 saat çalışan emniyet personelinin suçu, günahı nedir? Polis kendi içinde de birbiriyle karşı karşıya getirilmektedir. Emniyet teşkilatı mensupları arasında yaşanan bu ayrımcılığın ortadan kaldırılarak mağduriyetin önlenmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu'nun toplanarak,maaş taltifinin birim ayrımı yapılmaksızın tüm polislere verilmesini talep ediyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinden bayram öncesi polislerin yüzünü güldürecek bir müjde bekliyoruz. 
İstanbul'da Polis Merkezlerinde görevli bir grup polis memurları


  http://www.radikal.com.tr/1141515114151516

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kategori - Ama-gi

  cellat; insanlığın ortak duygusal sorumluluklarından kategorik olarak muaftır. ölümleri işsiz kalmaya yeğ tutan, hatta "can" lar kopartılırken kurumsal terörizm mesailerinin maddi karşılığını alamadıklarından yakınanlar, er geç "kategorik" olarak değerlendirilmeye mahkumdur.

  Vicdanlari var mi bunlarin ? - Graf

  Insanlarimizi oldurdunuz, gozler cikardiniz, 8000 den fazla insanimizi yaraladiniz! Psikolojisi bozuk bir basbakanin yasadisi talimatlarina uydunuz ve para kazandiniz ! DEYDI MI, cocuklarinizin onune cikardiginiz bu kanli paralar icin vicdanlariniz rahat mi ? Haram zikkim olsun !

  Birbirinizi yiyeyeceksiniz en sonunda! - Kayzer1420

  Ethem'i,Abdullah'ı Mehmet'i İsmail Hakkı'yı,Medeniyi... öldürenler umarım maaş ikramiyesi yüzünden birbirinizi yersiniz!

  AK Kaşık - HalilEksi

  Kısacası biz bu işlem için tüy dikmek diyoruz. Yazıktır, ayıptır ya. 6 Kişi hayatını kaybetti, hala kayıp olan insanlar var, 12 kişinin gözü çıktı,10 binin üzerinde yaralı var.Daha fazla işkence. Ama hiç kimse suçlu değil, devlet hiç hata yapmadı.Yapsaydı, istifa olurdu görevden alma olurdu yargılama olurdu. Bir kişi ne başsağlığı diledi ne geçmiş olsun dedi. Bütün bu insanlar haksız, hükümet sütten çıkmış AK kaşık. Protestocular o kadar kötü ki; devirelim şu hükümeti geriye gitsin batsın bu ülke diye uğraştı değil mi, bu perspektifle savaş açtınız insanlarla,dinlemediniz. Kendi koltuklarınıza öyle yapıştınız ki ayrıcaklar korkusuyla saldırdınız insanlara. En kötüsü size oy veren insanları kullandınız, Biz halkız siz teröristsiniz dediniz. Ben inanmıyorum size oy veren insanlar bu kadar cani değil.

  Ama - Zeki Vatandaş

  Ama camiye ayakabbıyla girdiler!

  Onca insan öldü, bunların derdine bak... Leş kargaları!!! Tiksiniyorum sizden!!! - Barnabycik

  İsmail Korkmaz. 19 yaşındaydı. Polis copuyla öldü. Ethem Sarısülük. 26 yaşındaydı. Polis kurşunuyla öldü. Mehmet Ayvalıtaş. 20 yaşındaydı. Polis tekmesiyle öldü. Abdullah Cömert. 22 yaşındaydı. Polis şiddetiyle öldü. Mustafa Sarı. 27 yaşındaydı. Polis vahşetiyle öldü. Ve AKP bu kardeşlerimizi öldüren çevik kuvvete 24 maaş ikramiye verdi!!! Şimdi polis ben de ikramiye isterim diye tutturmuş.Bu ne yüzsüzlük, bu ne arsızlık yaaa... AKP, onların katliam listesini yetersiz bulmuş olacak ki, onları bu onura layık görmemiş... Sizin biraz daha çalışmanız lazım polis kardeş... Biraz daha katliam yaparsanız size de üç-beş bir şeyler verirler herhalde... ha gayret... Durmak yok copa devam!!! Allah sizi ıslah etsin... hayretler içindeyim...

  2 yıllık ikramiye - gantigone

  Bu nasıl ikramiye anlayışı ben anlamadım. Görevini layıkıyla değil de her yönüyle toplumun canına kastederek yaptığı için çevik kuvvet polislerinin herbirine 2 yıllık maaşlarını tebrik niyetine veriyorsunuz. Coplanan, kör edilen, öldürülen halkın parasıyla babanızın çiftliği gibi yönetin ülkeyi.