Polis, Gezi Parkı'na girdi, meydana geri döndü

Polis, Gezi Parkı'na girdi, meydana geri döndü
Polis, Gezi Parkı'na girdi, meydana geri döndü
İstanbul Taksim Meydanı'na sabah erken saatlerden itibaren müdahalede bulunan poliser Gezi Parkı alnına da girdi.

Radikal.com.tr - İstanbul Taksim Meydanı'na sabah erken saatlerden itibaren müdahalede bulunan poliser Gezi Parkı alnına da girdi. 

Taksim'in bir çok noktasında irili ufaklı gruplara gaz bombaları, darbe etkisi olmayan boyalı mermiler ve basınçlı suyla müdahale eden polisler Taksim Meydanı tarafından Gezi Parkı için kadar girdi.

Taksim meydanında toplanan gruplara yeniden müdahale eden polis, saat 13.50 sıralarında Gezi Parkı'na yöneldi. Merdivenleri de aşan polislerin park alanına girdiği gözlendi. Ancak polisin parkta bulunan eylemcileri dışarı çıkarmaya çalışmadığı gözlendi.

Bu sırada parktaki eylemciler "polis dışarı" şeklinde slogan attı. Polisin meydana girdiği sabah saatlerinde düzenlemenin anıt ve çevresiyle AKM ' ye yönelik olduğu, gezi parkına yönelik bir hareketin olmayacağı bildirilmişti. 

İstanbul Valisi de gün boyu verdiği mesajlarda bunun altını çizmişti. Parka yönelen ve giren polis gruplarının saat 14.00 de meydana doğru geri çekildiği belirtiliyor.


  http://www.radikal.com.tr/113715611371562

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - r11

  Valinin bir anda sevgi kelebeğine dönüşüp sarfettiği sahte komik laflara inanıp geziye müdahale olmayacağını sanmak en hafif tabirle saflıktır...

  kendini zor tutuyor polis! - drozer

  Vali zor tutuyor polisi!.. Bir de yabancı basın olmasa, o da tutamaz ya!..