Polis, Halk Bankası'nı bastı

Polis, Halk Bankası'nı bastı
Polis, Halk Bankası'nı bastı
Polisin sabah erken saatlerde başyattığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan gözaltına alındı

Radikal.com.tr - İstanbul polisi, yaklaşık bir yıl süren teknik ve fiziki takip sonrası bu sabah düğmeye basarak büyük bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlattı. Operasyonda bir çok işadamı ve aralarında bakan çocuklarının da bulunduğu 22 kişi gözaltına alınırken Halk Bankası Genel Müdürlüğü’nde de mali polis inceleme yaptı.

Üç Bakan'ın oğlu yolsuzluk operasyonunda gözaltına alındı


Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın gözaltına alındığı belirtiliyor. Yürütülen rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili Halkbank'tan açıklama geldi. Bankadan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi: "Görsel ve yazılı basında yer alan haberlere konu işlemlerle ile ilgili olarak yürütülen adli soruşturma kapsamında bankamızdan bilgi ve belge talep edilmiştir. Bankamız, olağan faaliyetlerini sürdürmekte olup gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir."

Halkbank borsada ilk seansı yüzde 6,65 düşüşle tamamladı.

Ali Ağaoğlu yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındı


  http://www.radikal.com.tr/116660811666084

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  köşke açık çağrı - genco940

  Yolsuzluklarla ilgili mevcut durumun içine siyaset karıştı,iktidar elindeki tüm imkanları meseleyi örtbas etmek için kullanır halde, BDDK dan bir ses yok seyirci çadırlarından izlemedeler. Sizden rica etsek seyirci kalmadan Denetleme kurulunuzu görevlendirirmisiniz, zahmetleriniz için şimdiden teşekkürler. Adı üzerinde HALK BANKASI.

  Uyan ey halkım - garigan

  Yolsuzlukla mücadeleye sonuna kadar destek ama petrol anlaşmaları konusunda kilit rolde bulunan halk bankasının ticari sırlarının başka ellere geçmesine göz yumamayız.Bir adaletsizlik varsa bile bunu gidermek kendi ülkemizin hakimlerinin savcılarının görevidir.Burnuma yolsuzluğu gölgede bırakacak derecede kötü kokular geliyor.

  nasıl olur - genco940

  başbakan geçenlerde TV lerde Ziraat Bankasının, Halk Bankasının, Vakıflar Bankasının nereden nereye geldiğini övünerek anlatıyordu, Şimdiler de millette nereye gelmiş olduğunu anlamış mı oluyor. Nereden nereye. Bu CHP olmasa bunlar memleketi daha nerelere GÖTÜRÜRLERDİ. Nasıl olsa gemicikleri de var. Nakliye de ödemezler akaryakıtıda örtülü ödenekle idare ederlerdi. Yahu aklınıza gelmişken şu örtülü ödeneklerden yapılan ödemeleride bir gözden geçirseniz. Ne demek örtülü ödenek, milletin parasının nereye harcandığını milletten mi saklıyorsunuz.

  Çözemedim.. - Sihamıkaza

  şimdi cemaat akp ye operasyonmu yapıyor yoksa akp kendi içindeki cemaat üyelerinemi operasyon yapıyor?