Polis, Hazar'ın testislerini böyle yırttı

Polis, Hazar'ın testislerini böyle yırttı
Polis, Hazar'ın testislerini böyle yırttı
Taksim Gezi Parkı eyleminin sona erdirilmesine yönelik polis müdahalesiyle başlayan olaylar sırasında yaralanan Hazar Tunca'nın yaralanmasına yönelik görüntüler ortaya çıktı.

İSTANBUL - Taksim Gezi Parkı eyleminin sona erdirilmesine yönelik polis müdahalesiyle başlayan olaylar sırasında yaralanan Hazar Tunca'nın yaralanmasına yönelik görüntüler ortaya çıktı.

AĞACA İŞ MAKİNASİNDAN ÖNCE ULAŞTI, SARILIP GÖVDESİ OLDU
Görüntülerde, Tunca'nın bir ağaca iş makinasının kepçesinden önce ulaşması ve ona sarılıp gövdesi olarak yıkılmasını engellemeye çalışması görülüyor. Ancak ondan sadece saniyeler sonra peşinde sivil giyimli polisler geliyor aralarından birinin tekmesiyle müdahele başlıyor.


AYAĞA KALKTI AMA YÜRÜYEMEDİ DÜŞTÜ
Kolundan çekilerek sürüklenen Tunca ayağa kalkarak bir süre yürüyor ardından yerde hareketsiz kalıyor.

İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Hazar Tunca'nın Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar sırasında testisinde yırtılma meydana geldi. Söz konusu yırtık hastanede yapılan müdahaleyle dikildi. Üniversite öğrencisinin yaşadığı olay DHA kamerası tarafından kaydedildi.


ACI ÇIĞLIKLARI DUYULDU
Görüntülerde, üniversite öğrencisi Tunca koşarak ağaca yöneliyor. Ağaca sarılan Tunca'ya polisler müdahale ediyor. Sivil giyimli, polis oldukları anlaşılan kişilerden birinin ağaca sarılarak ona siper olan Tunca'ya tekme attığı görülüyor. Acılar içinde kıvranan üniversite öğrencisi bir süre sonra ayağa kalkıyor. Bir süre yürüdü, sonre yere düştü ve hareketsiz kaldı. Tunca daha sonra arkadaşı yardımıyla ayağa kaldırılarak hastaneye götürüldü.


AMELİYATTAN ÇIKTI, SAĞLIK DURUMU İYİ
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi görevlilerinden edinilen bilgiye göre Tunca, Acil Servis'te yapılan ilk müdahalesinin ardından Üroloji Servisi'ne sevk edilerek ameliyata alındı. Bir testisinde yırtılma olan ve kasığının çeşitli yerlerinde yaralanmalar belirlenen Tunca'nın sağlık durumunun iyi olduğu tedavisinin hastanede bir süre daha devam edeceği öğrenildi.UĞUR ALAATTİNOĞLU / DHA