Polis, Hazar'ın testislerini böyle yırttı

Polis, Hazar'ın testislerini böyle yırttı
Polis, Hazar'ın testislerini böyle yırttı
Taksim Gezi Parkı eyleminin sona erdirilmesine yönelik polis müdahalesiyle başlayan olaylar sırasında yaralanan Hazar Tunca'nın yaralanmasına yönelik görüntüler ortaya çıktı.

İSTANBUL - Taksim Gezi Parkı eyleminin sona erdirilmesine yönelik polis müdahalesiyle başlayan olaylar sırasında yaralanan Hazar Tunca'nın yaralanmasına yönelik görüntüler ortaya çıktı.

AĞACA İŞ MAKİNASİNDAN ÖNCE ULAŞTI, SARILIP GÖVDESİ OLDU
Görüntülerde, Tunca'nın bir ağaca iş makinasının kepçesinden önce ulaşması ve ona sarılıp gövdesi olarak yıkılmasını engellemeye çalışması görülüyor. Ancak ondan sadece saniyeler sonra peşinde sivil giyimli polisler geliyor aralarından birinin tekmesiyle müdahele başlıyor.


AYAĞA KALKTI AMA YÜRÜYEMEDİ DÜŞTÜ
Kolundan çekilerek sürüklenen Tunca ayağa kalkarak bir süre yürüyor ardından yerde hareketsiz kalıyor.

İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Hazar Tunca'nın Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar sırasında testisinde yırtılma meydana geldi. Söz konusu yırtık hastanede yapılan müdahaleyle dikildi. Üniversite öğrencisinin yaşadığı olay DHA kamerası tarafından kaydedildi.


ACI ÇIĞLIKLARI DUYULDU
Görüntülerde, üniversite öğrencisi Tunca koşarak ağaca yöneliyor. Ağaca sarılan Tunca'ya polisler müdahale ediyor. Sivil giyimli, polis oldukları anlaşılan kişilerden birinin ağaca sarılarak ona siper olan Tunca'ya tekme attığı görülüyor. Acılar içinde kıvranan üniversite öğrencisi bir süre sonra ayağa kalkıyor. Bir süre yürüdü, sonre yere düştü ve hareketsiz kaldı. Tunca daha sonra arkadaşı yardımıyla ayağa kaldırılarak hastaneye götürüldü.


AMELİYATTAN ÇIKTI, SAĞLIK DURUMU İYİ
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi görevlilerinden edinilen bilgiye göre Tunca, Acil Servis'te yapılan ilk müdahalesinin ardından Üroloji Servisi'ne sevk edilerek ameliyata alındı. Bir testisinde yırtılma olan ve kasığının çeşitli yerlerinde yaralanmalar belirlenen Tunca'nın sağlık durumunun iyi olduğu tedavisinin hastanede bir süre daha devam edeceği öğrenildi.UĞUR ALAATTİNOĞLU / DHA 

  http://www.radikal.com.tr/113573411357346

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BUNLAR POLİS Mİ - pispor

  sünnetçimi yada Kanuni Süleyman ın haremdeki hadımcı başları mı.

  muhafazakar yeşiller - Er960

  Bu Istanbul'un hiç mi muhafazakar dindar yeşilcisi yoktur yahu.Bir hacıyı da kaftanı ile katılırken görsek , şöyle yanında 4 çarşaflı zevceleri ile.:) varsa yoksa öbür dünya mıdır yani...

  sivil polis - demlicay2011

  aldığın o maaş zıkkım olsun sana . elini bacağını sallayarak maaş alıyordun zaten işe yarayım diye vicdanın sızladı herhalde. inşallah hepiniz hapisi boylarsınız. işe yaramaz gezerek maaş alan sivil polislerden nefret ediyorum. halka hizmet değil başka şeylere çalışıyorlar. o yüzden işsizler aslında. bankamatikçiler.

  Geçmiş olsun! - ayhan fahri

  Medya maşallah görev yapıyorum diye haberleri abartarak, iktidar özlemindekilere, Türkiye'yi 27 Mayıs öncesindeki gibi darbeye hazırlık yapmaya soyunanlara yardımcı olmakta. Bu bilerek de oluyor, bilmeyerek de. Yayınları yapanlar, medyanın etiğini göz önünde bulundurmak mecburiyetinde olduklarının bilincinde olmalıdırlar! Bu tip eylemler, hangi toplumda olursa olsun, asayiş kuvvetlerinin standard önlemleriyle karşılanacaktırlar. Hikayenin tümünü, olduğu gibi, tarafsız olarak vermeyenler, geniş halk kitleleri tarafından nefretle karşılanıyorlar. Bahsedilen müessif olay da kaçınılmaz bir kaza. Bir eyleme soyunduysanız, neticesine de katlanacaksınız. Buna 'eylem kazası' denip geçilir!

  Kahrolsun faşizm. - ganjml

  Bugün onur,adalet,haysiyet,umut bayrağı taksimde gezi parkında dalgalanıyor.Faşizme karşı tek yumruk tek barikat.

  Demokratik hak arama görüntüleri.. - Mevan-misafir

  Gezi parkını beton yığınına çevirmek isteyen Sayın Devlet yöneticileri acaba bu görüntüleri seyredip, Oh mu çekiyorlar... Yazık, İstanbulda nefes alınabilen ender yerlerden birini daha yok etmeye çalışıyorlar. Vahim olan, "ECDAD" hatırası Yıldız parkını da yok etmeyecekleri meçhul... Gerçi orası "Ecdadın" hatırası olduğu için kurtulma şansı daha yüksek ama...