Polis hedefteki kişileri arıyor

Şenlikköy'de bir otomobilin içinde ateşlenmeye hazır silahlarla beklerken sokak sakinlerinin ihbarıyla yakalanan Şah İşkembe Salonu'nun sahibi Hasan Derya Soy ile Akın Güven'in sorgusu sürüyor.

İSTANBUL - Şenlikköy'de bir otomobilin içinde ateşlenmeye hazır silahlarla beklerken sokak sakinlerinin ihbarıyla yakalanan Şah İşkembe Salonu'nun sahibi Hasan Derya Soy ile Akın Güven'in sorgusu sürüyor. Polis, yakaladıklarının hedefinde olan kişi ya da kişileri arıyor.
Bakırköy Şenlikköy'de önceki gün araçlarının içinde bekleyen iki kişiden şüphelenen sokak sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri, otomobilde bulunan Soy ve Güven'i gözaltına aldı. Zanlıların üzerinde ikisi suikast silahı olarak bilinen 'Glock' marka, biri 'Berdelli' marka silah ile çok sayıda şarjör, iki telsiz ve fişekle, sahte YTL ile 7 bin 500 dolar ele geçirildi. Silahlardaki mermilerin ateşlemeye hazır olduğu belirlendi. Polis, zanlıların üzerinde ele geçirilen adreslerde kimlerin oturduğu ve kimin hedef alındığını araştırıyor. Yetkililer, zanlıların sorgusunun bugün de sürebileceğini belirtti.
Soy'un villasına saldırılmıştı
Soy'un, Büyükçekmece Ardıçlı Evler Sitesi'nde ekimde silah sesleri yükselmişti. İki kişi, içinde Soy'un evinden ayrılan iki kişinin bulunduğu aracı Kalaşnikof silahlarla taramış, olayda Şükrü Karagöz ölmüş, Volkan Marangozlar yaralanmıştı. Bir ay sonra da Soy'un sahibi olduğu Şah İşkembe Salonu'nda çalışan Deniz Çakmak öldürülmüştü. Çakmak'ın nişanlısıyla kavga ederken lokantada rahatsız olanlar tarafından öldürüldüğü öne sürülmüştü. Olay yerinde yine 'Glock' marka silah bulunmuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7664817664810

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.