Polis her yerde Onur Özbizerdik'i arıyor, Melis'in hayatı yine tehlikede

Polis her yerde Onur Özbizerdik'i arıyor, Melis'in hayatı yine tehlikede
Polis her yerde Onur Özbizerdik'i arıyor, Melis'in hayatı yine tehlikede
Onur Özbizerdik, zorla alıkoyma iddiasıyla yine polis tarafından aranmaya başlandı. Sevgilisi Melis Çakır'ı dövdüğü iddia edilen, gözaltında ise verdiği ifadesinde "Hatırlamıyorum" diyen Onur Özbizerdik, anne Zehra O.'nun "Kızımın hayatından endişe ediyorum. Zorla yanında tutuyor" şikayeti üzerine polis tarafından aranmaya başlandığı öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından soruşturma kapsamında onlarca adrese baskın yapıldığı ancak Onur Özbizerdik ve Melis Çakır'ın şu ana kadar bulunamadığı öğrenildi.

RADİKAL - Cinayet suçlamasıyla yattığı cezaevinden çıktıktan sonra birbiri ardına yaralama olayları gerçekleştiren yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden Alaattin Çakıcı’nın üvey oğlu Onur Özbizerdik’in, polis tarafından yakalanıp her defasında mahkemece serbest bırakılmasının ardından sevgilisi Melis Çakır'ı feci şekilde dövdüğü iddia edilmişti. Perişan bir halde polise başvuran Melis Çakır, Onur Özbizerdik'in kendisini dövdüğünü ve araçtan atarak kaçtığını söylemişti.

Ancak bir süre sonra Melis Çakır’ın şikâyetinden vazgeçtiği öne sürülmüştü. Olayla ilgili daha sonra ifade veren Onur Özbizerdik ise "Mahkemeye çıktıktan sonra rahatsızlanmıştım. Bu nedenle ilaç almıştım. Melis otomobilde bağırıp çağırıyordu. Ona karşı bir eylemde bulunup bulunmadığımı hatırlamıyorum" demişti.

ANNE KAYIP MÜRACAATI YAPTI

Ancak Melis Çakır'ın annesinin önceki gün kızı Melis Çakır'ın kayıp olduğu yönündeki şikayet üzerine Onur Özbizerdik bir kez daha polis tarafından aranmaya başlandı. Anne Zehra O. yaptığı şikayette kızının hayatından endişe duyduğunu belirterek "Beni telefonla aradı. Kızıma kötülük yapacağını söyledi. Bu sırada kızım telefonu alıp benden yardım istedi. Bak yine paraladım parçaladım’ dedi. Sonra kızım aldı, ‘Anne kurtar beni, öldürüyor beni, ölüyorum anne’ dedi. Hemen aldılar elinden telefonu. Ancak daha sonra telefon kapandı. Bir daha da açılmadı" dedi.

CUMHURBAŞKANINDAN YARDIM İSTEDİ

Cumhurbaşkanı ve Başbakandan yardım isteyen Anne Zehra O., kızının şikayetini geri çekmesiyle ilgili olarak da tehdit imasında bulunmuştu.

ŞU ANA KADAR HİÇ BİR YERDE BULUNAMADILAR

Bu gelişme üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği tarafından soruşturma açıldı. Polis ekipleri şu ana kadar Onur Özbizerdik ve Melis Çakır'ın bulunabileceği onlarca adrese baskın yaptı. Ancak yapılan aramalarda Onur Özbizerdik ve Melis Çakır bulunamadı. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğünü söylediler.
Ali AKSOYER-DHA