Polis hırsızlık yaptığı iddia edilen genci sırtından vurdu

Polis hırsızlık yaptığı iddia edilen genci sırtından vurdu
Polis hırsızlık yaptığı iddia edilen genci sırtından vurdu

16 yaşındaki S.K.?nın sırtından giren kurşun karaciğeriyle göğüs kemiklerine isabet etti. FOTOGRAF: İHSAN YALÇIN / DHA

Haber: İSMAİL AKKAYA / Arşivi
İHSAN YALÇIN / Arşivi

KONYA - Polis, bir okulun kantinini soymaya çalıştığı iddia edilen 16 yaşındaki S.K.’yı sırtından vurdu. S.K.’nın hayati tehlikesi var.
Olay, önceki gün saat 21.00 sıralarında Konya’nın Selçuklu ilçesinin Yazır Mahallesi’ndeki Şerife Akkanat İlköğretim Okulu’nda meydana geldi. İddiaya göre, hırsızlıktan beş sabıka kaydı bulunan S.K. ile kimliği belirlenemeyen arkadaşı, Şerife Akkanat İlköğretim Okulu’nun penceresini tornavida ile açarak içeriye girdi. Okulun kantini soymak isteyen iki şüpheli, polisin geldiğini görünce pencereden atlayarak kaçmaya başladı. Şüphelilerden biri otomobile binerek kaçmayı başardı. S.K. ise kaçmaya çalışırken, polisin ateş etmesi sonucu sırtından vuruldu. Ambulansla Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan S.K.’nın, sırtından giren bir kurşunun karaciğerine ve göğüs kemiklerine isabet ettiği, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.
Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polisler, otomobillerin far ışığıyla aydınlattıkları okul bahçesinde, otlar içinde şüphelilerin pencereyi açmakta kullandığı tornavida ile mermi kovanlarını bulmak için yaklaşık 30 dakika arama yaptı. 

Dört polis hakkında soruşturma açıldı
Olay yerine giden dört polisten ikisinin tabancasını kullandığı, fakat soruşturmanın seyri açısından dört polis hakkında da soruşturma açıldığı ve tabancalarının balistik incelemeye alındığı belirtildi. Öte yandan S.K. ile birlikte okula giren bir kişi ile onlara otomobilde gözcülük yapan iki kişinin gözaltına alındığı, bu üç kişinin yaşlarının 15 ile 17 arasında değiştiği belirtildi.