'Polis içinde çete var' dedi, görüntüsü ortaya çıktı

Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın polisle tartışmaya girdiği görüntüler Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı'na gönderildi

 

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

 

 

İŞBAŞARAN: POLİS İÇİNDE ÇETE VAR HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

ANKARA - Ak Parti'li Feyzi İşbaşaran'ın"Polis içinde çete var" iddiası tartışılmaya devam edilirken Emniyet 20 Aralık'ta milletvekili ve20 polis arasındaki yaşanan tartışmanın görüntülerini Başbakan Tayyip Erdoğan ve İşiçleri Bakanı Beşir Atalay'a gönderdi.

Görüntülerde Feyzi İşbaşaran, kendisini durduran polisten ısrarla kimliğini göstermesini istiyor ve zaman zaman sertleşiyor. 

Gazete Habertürk'ün haberine göre AK Partili vekille 14 polisi birbirine düşüren olay 20 Aralık’ta 02.30 sıralarında meydana geldi. Ankara Emniyeti Trafik ekipleri Çankaya Karum Alışveriş Merkezi önünde denetim yaparken AK Parti Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın içinde bulunduğu araç da durduruldu. İşbaşaran’ın şoförünün kullandığı araçtan inerek polislere ve araya giren grup amirine, “Yolmu kesiyorsunuz lan sizi s...m. s...n. gidin. Vali gelecek, sen kim oluyorsun s... git”, “Buraya emniyet müdürün, valin gelecek”, “Ben üç boncukla uğraşamam, it” diye küfrettiği polis tutanağında yer aldı.‘VEKİLİM ALKOLLÜ BIRAKIN GİTSİN’

 


Trafik aksadığı için vatandaşlarla da tartışan İşbaşaran ile polislerin arasına aracında bulunan 3 kadından biri olan sanatçı Çiğdem Tunç’un girdiği ve “Memur bey vekilim alkollü bırakın gidelim” diye olayları yatıştırmaya çalıştığı iddia edildi. Olayı saniye saniye görüntüleyen polis, tutunakla birlikte CD’yi de savcılığa gönderdi. İşbaşaran’ın bazı TV kanallarında, “Polis aracımın lastiklerini kesti”, “Emniyet müdürüne komplo kuruyorlar” iddialarının ardından olay yerinde çekilen görüntüler, Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a da gönderildi.  Başbakan Erdoğan’ın görüntüleri izlediği öğrenildi. Olayla ilgili iki polis başmüfettişi görevlendirildi.

 

 

İŞBAŞARAN'DAN AÇIKLAMA

 

 

Milletvekili İşbaşaran, konuyla ilgili Radikal.com.tr'ye açıklamada bulundu. İşbaşaran şunları söyledi: "Bu görüntülerin polis tarafından servis edildiğini biliyorum. Zaman zaman bazı tutuklamalarda ve gözaltılarında zanlıların ifadelerinin nasıl ve kimler tarafından medyaya servis edildiği benim bu olayımla net bir şekilde anlaşılıyor."