Polis inandırıcı bulmadı

Cinayetle ilgili sürpriz tanık Köksal Yılmaz önceki gün getirildiği Asayiş Şube Müdürlüğü'nde bilgisine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı.

İSTANBUL - Cinayetle ilgili sürpriz tanık Köksal Yılmaz önceki gün getirildiği Asayiş Şube Müdürlüğü'nde bilgisine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı. Bu arada eski MİT'çi Mehmet Eymür, sitesinden cinayetle ilgili iddialar ortaya attı.
Garih'in öldürüldüğü gün Eyüp Mezarlığı'ndan iki kişinin yabancı plakalı bir otomobille kaçtıklarını iddia eden sürpriz tanık Köksal Yılmaz da önceki gece getirildiği Asayiş Şube Müdürlüğü'nde bilgisine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı. Polisin, Yılmaz'ın anlattıklarını inandırıcı bulmadığı öğrenildi. Geçen salı günü Kurtköy'de jandarmaya ifade veren Yılmaz'la ilgili askerin polise bilgi verdiği ancak
'inandırcı olmadığı' gerekçesiyle sorgulamaya yanaşmadığı öne sürüldü. Bunun
üzerine asker, polisin ifadesini almak istemediği Yılmaz'ı Pendik Savcılığı'na götürüp ifade verdirtmesi sonucu Yılmaz polis tarafından dinlendi.
Eymür'den 'derin' iddia
Gözaltında tutulan ve Yener Yermez'in sevgilisi olduğu öne sürülen Pınar Konuşkan'ın da aralarında bulunduğu dört kadının sorguları sürüyor. Konuşkan'ın ifadesinde, cinayet günü Eyüp Mezarlığı'nda katil zanlısı olarak aranan Yermez ile ilişkiye girdiğini kabul ettiği öğrenildi.
Mehmet Eymür de Garih cinayetiyle ilgili 'derin devlet' komplosu ortaya attı. Eymür, Atin isimli internet sitesinde
"Cinayet sabahı 07.00'de, Kütahya veya Eskişehir'de öğrenci olan bir İBDA-C militanı, resmi kişilerce uçak veya helikopter ile Bursa'dan İstanbul'a götürülmüş ve aynı gün öğleden sonra aynı vasıta ile Bursa'ya bırakılmış" dedi.