Polis katili Çiçek'in kimliğindeki sır çözüldü

Gazi Üniversitesi öğrencisi Aslan Oktay'ı tabancayla yaralayan, kendisini yakalamaya gelen Başkomiser Erkan Ataman'ı da öldüren Tolunay Bostancı Çiçek'in kimlik bilgilerindeki karışıklığın, evlilik dışı doğmasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

ANKARA - Gazi Üniversitesi öğrencisi Aslan Oktay'ı tabancayla yaralayan, kendisini yakalamaya gelen Başkomiser Erkan Ataman'ı da öldüren Tolunay Bostancı Çiçek'in kimlik bilgilerindeki karışıklığın, evlilik dışı doğmasından kaynaklandığı ortaya çıktı.
Bu nedenle nüfus kaydı bulunmayan Çiçek'in, başkomiser cinayetinden yaklaşık bir ay önce babasının nüfusuna kaydedildiği öğrenildi. Zanlının, Şerife Kulak ile Fevzi Çiçek'in evlilik dışı ilişkilerinden doğan kişi olduğunu belirleyen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, başkomiser cinayetinden yaklaşık bir ay önce, yani 13 Ekim 2006'da Kahramanmaraş Nüfus Müdürlüğü'ne bir yazı yazarak Tolunay Çiçek'in babasının kütüğüne kaydının yapılmasını istedi. Ancak Çiçek, bürokratik işlemler nedeniyle, başkomiser cinayetinden üç gün sonra, yani 10 Kasım 2006'da nüfusa kaydedildi.
Nüfus Müdürlüğü bulamamıştı
Gazi Üniversitesi öğrencisi Oktay'ı saçı uzun olduğu için tabancayla yaraladığı gerekçesiyle aranırken kendisini yakalamaya gelen Başkomiser Erkan Ataman'ı vurarak öldüren zanlı, kendisini Tolunay Bostancı olarak tanıtmıştı. Üzerinden kimlik çıkmayan zanlının, herhangi bir nüfus müdürlüğünde kaydının bulunmadığı anlaşılmıştı. Zanlı, başkomiser cinayeti nedeniyle yargılandığı davada kendini Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin terörist yaptığını söylemişti.