Polis kurşunu felç etti

Ankara Gölbaşı'nda, polisin 'dur' ihtarına uymayan otomobile açılan ateş sonucu yaralanan iki çocuk felç oldu.

BURSA - Ankara Gölbaşı'nda, polisin 'dur' ihtarına uymayan otomobile açılan ateş sonucu yaralanan iki çocuk felç oldu. Polis, otomobildekileri hırsızlıkla suçlarken, çocukların ailesi iddiaları reddetti.
5 Kasım'da Gölbaşı Ankara Caddesi üzerinde meydana gelen olay şöyle gelişti: Bir mağazadan hırsızlık yapıldığı ihbarını alan polis, olay yerinde Ömür ve Azize Karasöğüt'ü
06 HV 159 plakalı otomobile binerken yakaladı. Bu arada içinde üç kişinin daha bulunduğu otomobilin sürücüsü Ümit Bayram kaçmaya başladı.
Barikatı geçtiler
Polisin 'dur' ihtarına rağmen otomobil Bala yönünde gözden kayboldu. Polis ekibi Bala' da barikat kurdu. Ancak otomobil barikatı geçince polis ateş açtı.
Otomobilde bulunanlardan 11 yaşındaki Sultan ve dokuz yaşındaki Ayzer Karasöğüt yaralandı, sürücü Ümit Bayram ve Nehir Karasöğüt de gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar daha sonra serbest bırakıldı.
Sultan Karasöğüt ve amcasının kızı Ayzer Karasöğüt, yakınları tarafından ailesinin yaşadığı Bursa'ya götürüldü. Sultan Karasöğüt Bursa Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi'nde, Ayzer Karasöğüt de Hayat Hastanesi'nde tedavi altına aldı. Doktorlar, iki çocuğun da aldıkları kurşun yaralarıyla felç olduklarını açıkladı.
Sultan Karasöğüt'ün annesi Gönül Karasöğüt, polisler hakkında dava açacaklarını söyledi. Hırsızlık iddialarının gerçeği yansıtmadığını
ileri süren Gönül Karasöğüt, şunları söyledi:
Düğün alayı
"Kızım, yakınlarımızla Adana'ya düğüne gidiyordu. Kızım Sultan, yeğenlerim Ayzer ve Nehir de ısrarla gitmek isteyince çocukları kıramadık. Görümcem Hatice Karasöğüt, rahat yolculuk yapmaları için kendi otomobilini verdi.
Ömür, otomobil kullanamadığı için komşumuz Ümit'ten şoförlük yapmasını rica ettik. Gölbaşı'na vardıklarında bir marketten alışveriş yapmak istemişler.
Polis yanlış yere park ettiği için Ümit'ten ehliyet sormuş. O da alkollü araç kullandığı için daha önce ehliyetini aldırdığından kaçmaya başlamış. Polis de ateş edince çocuklarımız felç oldu. Sorumlu polisler hakkında tazminat ve ceza davaları açacağız."