Polis kurşunu iddiasına inceleme

Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü nedeniyle önceki gün yapılan protesto gösterisinde göğsünden vurularak ölen 19 yaşındaki Ümit Gönültaş, dün Mersin'de protestolu bir törenle toprağa verildi.

MERSİN - Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü nedeniyle önceki gün yapılan protesto gösterisinde göğsünden vurularak ölen 19 yaşındaki Ümit Gönültaş, dün Mersin'de protestolu bir törenle toprağa verildi.
Gönültaş'ın cesedi, dün sabah otopsi için Mersin Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Portakal bahçelerinde işçi Gönültaş'ın ölümüne neden olan kurşunun, göğsünden girip sırtından çıktığı belirtildi. Otopsinin ardından cenaze, ailesine teslim edildi. Gönültaş'ın cenazesi evine götürülmek üzere yola çıkartılırken, hastane çevresinde bekleyen 200 kişilik bir grup yürüyüşe geçti.
'TC şaşırma, sabrımızı taşırma', 'Dişe diş kana kan, seninleyiz Öcalan', 'Apo, Apo, intikam' sloganları atan gruba, polis müdahale etmedi. Grup, iki kilometrelik güzergâh boyunca katılanlarla birlikte yaklaşık 3 bin kişiye ulaştı. Gönültaş, Halil İbrahim Camii'ndeki törenin ardından Güneykent Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Avukat: Savcılık soruşturması bekliyoruz
Gönültaş'ın ailesinin avukatı Bedri Kuran, olayda şüpheleri bulunduğunu, savcılık soruşturmasını bekleyeceklerini söyledi. Mersin Emniyet Müdürvekili Süleyman Ekizer ise şu açıklamayı yaptı: "Polisin açtığı ateş sonucunda öldüğü yönündeki iddialar üzerine araştırma sürüyor. Bir tanık var. Kurşun incelendiğinde de durum aydınlanacak. Konuyla ilgili müfettiş istedim. Bir hasmınca da vurulmuş olabilir. Çünkü bulunduğu yer, gösterilerin yapıldığı yere en az 700-800 metre uzakta. Bu çocuğun mala karşı işlenen sabıkası var, ama PKK lehinde faaliyet yaptığına dair kayıtlarda işlemi yok" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7381957381950

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.