Polis merkezine ağır silahlarla saldırı

Polis merkezine ağır silahlarla saldırı
Polis merkezine ağır silahlarla saldırı
PKK, Beytüşşebap'ta polise roket ve ağır silahlarla saldırdı

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde dün gece PKK 'lıları polis noktası ve lojmanlarına roketatar atar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, ilçe merkezindeki binalar ve araçlarda hasar meydana geldi.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde dün gece bir grup PKK'lı polis noktası ve polis lojmanlarının bulunduğu TOKİ konutlarına roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. Yaklaşık 30 dakika süren çatışma sırasında PKK'lıların açtığı ateş ve roketler, lojmanlar, polis noktası ile bazı işlerleri ve araçlara isabet etti. Yoğun ateş altında kalan PKK'lılar gecenin de karanlığından faydalanarak kaçtı. Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyon, bu sabahtan itibaren hava destekli olarak genişletildi.

Ölen ve yaralananın olmadığı saldırıda PKK'lıların açtığı ateşte ilçe merkezindeki işyeri, ev ve araçlar da hasar gördü. Saldırının ardından sabah saatlerinden itibaren ev ve işyerleri hasar görenler temizlik çalışması ve onarım yaptı. İlçe merkezinde sıkı güvenlik önlemleri alındı. (dha)