Polis müdahalesi sokağa döktü

Polis müdahalesi sokağa döktü
Polis müdahalesi sokağa döktü
Eskişehir'de yaklaşık 50 kişi, Antalya'dan Adalet Yürüyüşü başlatıp İstanbul'a giden gruba polisin müdahalede bulunmasını protesto etti.

Eskişehir'de Antalya'dan İstanbul 'a yürüyen gruba dün gece yapılan polis müdahalesini protesto etmek isteyen grup yürüyüş yaptı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü binasına yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Oturma eylemi yapan grup daha sonra dağıldı.

Hoşnudiye Mahallesi Porsuk Bulvarı’ndaki parkta akşam saatlerinde toplanan grup, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne doğru yürüyüşe geçti. ’Her yer direniş, her yer Taksim’, ’Adalet için yürüyoruz’ ve ’Ali İsmail Korkmaz onurumuzdur’ sloganları atan grubu Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu Arifiye Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde polisler durdurdu. Çevik kuvvet polisleri barikat kurarak grubun geçişine izin vermedi. Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Bayram Önal, gruptakilere hava karardıktan sonra yapılan yürüyüşün yasal olmadığını söyleyerek dağılmalarını istedi.

Yere oturan gruptakiler yarım saat oturma eylemi yapıp dağılacaklarını söyledi. Polisler ise gruptakilere 15 dakika içerisinde basın açıklaması yapıp dağılmaları konusunda uyardı. Yaklaşık 20 dakika geçtikten sonra polisler oturma eylemi yapanların kalkıp caddeyi trafiğe açmalarını istedi. Kısa süreli gerginliğin ardından gruptakiler oturma eylemine son verdi.

 

Antalya'dan 'adalet için' yürüyenlere Taksim'de sert müdahale


  http://www.radikal.com.tr/114723611472367

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @evet_isyan06 - noelon

  Herşeyden önce benim şürekam olamaz? Zira bizler bir kişiye değil demokrasi, özgürlük, bilim, ahlak gibi kavramların etrafında toplanmış yani bu kavramların şürekası olmuş insanlarız? Bir insanın şürekası olmak sizler gibi biat/boyun eğme kültürünü benimsemiş kişilere yakışır, bizlerin bir uygulaması değildir? Bu konudaki cehlinizi bir kenara not edin lütfen...

  Polis hep muhalafet oluyor galiba :) - kujo84

  Grup 1 saat oturup gidicez deseydi polis yarim saatiniz var dermiydi acaba yoksa anayasal hakkiniz 15dk diye mi dusunurdu :) Yarim saat diyince 15 dk verdik dagilmadilar,trafigi acin dedik cok gec actilar gibi bahaneler bulmaya calissalarda insanlar goruyor ne yapildigini.Zaten mudahale edilecek her halukarda.Sozumuz meclisten disari,son derece duyarli ve sakin bir sekilde mudahale eden polisleride goruyoruz videolarda.Kahraman polis olarak tanidigimiz kesim bu arkadaslar olsa gerek.

  neolon ve şürekasına.. - evet_isyan06

  Çıkıp ortalıkta sandıktan çıkmış demokratik bir hükümeti devirme rüyalarıyla şiddet sergileyin, ortalığı yakın yıkın sonra da demokrasi olmadığından, size şiddet uygulandığından şikayet edin.. Hiç ikna edici durmuyor.. BU sözleri söyleybilmeniz için önce demokrasinin sonuçlaırnı kabullenmeyi ve şiddetten uzak durmayı öğrenmelisiniz. O zaman sözlerinizin bir anlamı olabilir. Şu an kabadayılığa soyunup dayağı yeyip oturunca mazlum rolüne yatab zorbalar gibisiniz.

  aman da aman, Turkiye'm yurumus. - asevki

  Biktik sizden, simarikliginizdan, gezinizden, darbeciliginizden, yalanciliginizdan. 28 Subat'ta darbeye gel gel diye isik yakip sonduruyordunuz, hep aynisiniz. Memleketim postal altinda inlerken elinizi ogusturuyordunuz, insanlar gozaltinda kaybolurken, insan diskisi yedirilirken, okullardan atilirken. egitim hakki engellenirken tatli tatli isinize okulunuza gittiniz, maasinizi aldiniz, okulunuza gittiniz, okuldan atilan arkadaslariniz icin kiliniz kipirdamadi. Bugun de herkesle esitlige indigendiginiz icin daraliyorsunuz, kendi kutsallarinizi zorla baskalarina kabul ettirme devriniz gectigi icin iciniz icinizi yiyor. Turkiye'yi Misir'a cevirmek icin yaltaklanmayacaginiz dis guc, medya kalmadi. Hala ugrasiyorsunuz. Umutsuzsunuz. Careyi kaosta, yanlis kapida ariyorsunuz.

  ... - noelon

  daha da çok vuracaksınız... daha da gaddar, bağnaz ve acımasız olacaksınız... siz sizden olmayan her hareketi güç ile, devletin imkanları ile ve barbarca bastıracksıznız... bir demokratik hak olan gösteri hürriyetini ve diğer hürriyetleri sadece sizden olanlar için hayata geçireceksiniz, daha da çok içinize kapanacaksınız... sizden olmayanlar kıpırdadığında ise vuracaksınız, gazlayacaksınız, coplayacaksınız, öldüreceksiniz... daha da gaddar daha da barbar daha da baskıcı olacaksınız... insanlıktan daha da çıkıp daha da çok can alacaksınız... ancak bu artan zulüm sizin gidiş biletiniz olacak... masumların kanı ile yazılmış ve dönüşü olmayan bir bilet...

  72 milyonluk ülkede.. - evet_isyan06

  50 kişinin - 100 kişinin hadi 2 bin kişinin bir yerde toplanması hergün haber yapılıyor, fotoğraflar servis ediliyor sanki Türkiye görüntüsü gibi sunulmaya çalışıyor.. Bir gösterici esnaftan tepki görse esnafa medyatik linç uygulanıyor ama göstericilerin saldırıp kolunu bacağını kırdığı esnaf bir kez haber olmaya değer görülmüyor.. Ama siz busunuz; azıcıksınız, şımarıksınız, taraflısınız, şiddetten başka bir şey bilmezsiniz, şiddet uygularken size mukabele eden olsa en cıvığından ağlayıp mağdur ayakalrına yatarsınız.. bakmayın burada çoğunluk olduğunuza ama millet sizin notunuzu çoktan vermiş ve sizi gördüğü zaman yere tükürüp başını öteye çeviriyor.. Azıcık hak adalet duygunuz olsa, birazcık haklı oslaydınız halk vicdanında yer bulabilrdiniz ama bulamadınız 50 yıldır ve bu sdizi daha da çıldırtıp halktan nefret eder hale getiriyor. ne ki bu halkın değil sizin suçunuz. Evet toplanın 50-100 kişi toplanıp kendinizi Türkiye gibi sunmaya..

  gezin gidin artık - PAN-ZEHİR

  Kabak tadı veren bir eylem daha.Milletin Gezi deyince içi kalkıyor ama gazdan değil bıkmışlıktan