Polis müdahalesinden belediyeci de nasibini aldı

Polis müdahalesinden belediyeci de nasibini aldı
Polis müdahalesinden belediyeci de nasibini aldı
Günlerdir Ankara'nın bir çok noktasında polisin sert müdahalesine rağmen eylemler sürerken dün Kızılay'da lise öğrencilerinin gösterileri vardı. Ancak polisin tavrı liselilere karşı da değişmedi; gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahaleden liseliler de nasibini aldı.

Radikal.com.tr - Olaylar sırasında gözüne gaz bolbası kapsülü isabet eden Çankaya Belediyesi çalışanı Muharrem Dalsüren’in Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’de tedavisi sürüyor. Doktorlar Dalsüren’in gözünü kurtarmaya çalışıyor.

Atılan gaz bombası nedeniyle gözünü kaybetme tehlikesi yaşayan Dalsüren’i tedavi gördüğü hastanede Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık Ziyaret etti. Şuuru yerine gelen Dalsüren’le görüşen Tanık, doktorların gözü kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediklerini bildirdi. Başkan Tanık, ziyaret ettiği Hacettepe Hastanesi Acil Servisi’nde ve Numune Hastanesi’nde aralarında belediye çalışanlarının da olduğu diğer yaralıları da ziyaret etti. Olaylar sırasında Çankaya Belediye binasının girişi gazdan etkilenen vatandaşlar ve belediye çalışanları için revire dönüştürülürek acil sağlık hizmeti sağlandı. Eylemlerde belediyeye ait bir çok mobilyanın zarar gördüğü belirtildi.

Eyleme giden başkandan itidal çağrısı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise Gezi Park direnişine destek amacıyla günlerdir protesto yürüyüşleri yapan Yenimahallelilere destek verdi. Batıkent ve Yenimahalle’de vatandaşlarla birlikte yürüdü. Yürüyüş sonrası Ragıp Tüzün Parkı’nda oturarak vatandaşlar ile sohbet eden Yaşar, itidal çağrısı yaptı. Yaşar, “ Türkiye önemli günlerden geçiyor. Gösteri ve protesto etmek hepimizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak Anayasal hakkımız. Ancak protestolarımızı yaparken sağduyulu olmak ve bizim vergilerimiz ile yapılan kamu mallarına zarar vermemek gerekir. Sağduyu içinde taleplerimizi dile getirmeliyiz. Bu ülke hepimizin ve hepimiz bu ülkenin eşit yurttaşlarıyız. Bunu da Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarına borçluyuz. Cumhuriyet, farklılıklarımıza rağmen bizi bir arada tutan bir yönetim şeklidir. Cumhuriyete sahip çıkmalıyız” dedi.