Polis müdürü beş saniyeyle...

Uzaktan kumandalı bombayla bu kez bir emniyet müdürüne suikast girişiminde bulunuldu. Tunceli'ye 80 kilometre uzaklıktaki Nazımiye ilçesinde incelemelerde bulunduktan sonra...

TUNCELİ/BİNGÖL - Uzaktan kumandalı bombayla bu kez bir emniyet müdürüne suikast girişiminde bulunuldu. Tunceli'ye 80 kilometre uzaklıktaki Nazımiye ilçesinde incelemelerde bulunduktan sonra kent merkezine dönen Emniyet Müdürü Osman Öztürk'ün aracının da yer aldığı üç araçtan oluşan 20 kişilik konvoy, Nazımiye-Tunceli kavşağına geldiğinde, yola döşenen bomba uzaktan kumandayla, 15.20 sıralarında patlatıldı.
Mayının Öztürk'ün içinde bulunduğu zırhlı makam aracı ile önde giden zırhlı koruma aracının geçişinden beş saniye sonra patlatılması büyük bir faciayı önledi. Öztürk'ün makam aracını yaklaşık 30 metre geriden takip eden diğer iki koruma aracı da patlamayla birlikte durarak, hedef olmaktan kurtuldu. Patlamada karayolunda bir metre derinliğinde çukur oluştu. Saldırının ardından geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Demiryolunda patlama
Bingöl'ün Genç ilçesi yakınlarında ise Tatvan-Malatya seferini yapan yük treni, önceden raylara döşenen patlayıcının uzaktan kumandayla infilak ettirilmesiyle raydan çıktı. Patlama üzerine, güzergâhtaki tren seferleri durduruldu. Hasar gören vagonların kaldırılması için çalışmalara başlandı. (dha, aa)