Polis Münevver'in katil zanlısı için 78 gün sonra yazı yazdı!

Polis Münevver'in katil zanlısı için 78 gün sonra yazı yazdı!
Polis Münevver'in katil zanlısı için 78 gün sonra yazı yazdı!

Münevver Karabulut?un erkek arkadaşı Cem Garipoğlu, cinayetin ardından kayıplara karıştı.

İstanbul Emniyeti, 3 Mart'ta öldürülen Münevver'in katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun fotoğraflarını 81 il emniyeti ve sınır kapılarına dün gönderdi

ANKARA - İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 3 Mart’ta başı kesilmiş olarak bulunan Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun fotoğraflarını 81 il emniyet müdürlüklerine ve sınır kapılarına daha yeni gönderdi.
18 yaşında vahşice öldürülen Münevver Karabulut’un cesedi başı kesik halde Etiler’deki bir çöp konteynırında bulunmuştu. Katil zanlısı olarak da lise öğrencisi Münevver’in erkek arkadaşı Cem Garipoğlu suçlanıyordu. Ancak Garipoğlu cinayetin ardından kayıplara karıştı. Garipoğlu’nun Rusya’ya kaçtığı iddia edildi.
Ailenin Bahçeşehir’deki evinde yapılan araştırmada kan izlerine rastlandı. Ancak gencin anne babası gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Ailenin tepkisi ve kamuoyunun baskısı sonucunda Cem Garipoğlu’nun babası bir süre önce, kazağında bulunan kanın Münevver’e ait olduğu gerekçesiyle tutuklandı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay da kamuoyundan yükselen ‘Katili bulun’ tepkilerine karşılık, cinayetin çözülmesi için özel ekip kurdurma sözü verdi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, cinayetten tam 78 gün sonra 81 il emniyet müdürlüğü ve sınır kapılarına resmi yazı göndererek, zanlı Cem Garipoğlu’nun yakalanması için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Yazıda, zanlıyla ilgili İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nce yakalama emri çıkarıldığı anımsatılarak, fotoğrafı ve ayrıntılı kimlik bilgileri gönderildi. İstanbul Emniyeti’nin yakalama evrakı ile Cem Garipoğlu’nun fotoğraflarının da emniyet birimleri, havalimanları, sınır kapılarına asılması istendi. 

Cerrah’a suç duyurusu
Bu arada  Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi bir grup avukat, cinayetle ilgili İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah hakkında suç duyurusunda bulundu.
İstanbul Adliyesi önünde toplanan ÇHD Kadın Hakları Komisyonu üyesi bir grup adına açıklama yapan Sezin Uçar, tüm ayrıntılar ortaya çıktığı halde zanlının yakalanamadığını belirtti. Uçar, “Kendi görevini yerine getirememesi yeteri kadar dehşet vericiyken Cerrah’ın, aileyi suçlar  tarzda ve Münevver’in eve geç geldiğine yönelik açıklamalar yapması ve kadınlara şiddeti cesaretlendirici sözler sarf etmesi kabul edilemez” dedi. (Radikal)