Polis okulunun açılışında müftü dua etti

Polis okulunun açılışında müftü dua etti
Polis okulunun açılışında müftü dua etti
Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) 2013-14 eğitim- öğretim döneminin açılışında İl Müftüsü Hasan Çınar sahneye çıkarak dua etti.

ERZURUM - Merkez Palandöken İlçesi'nde bulunan PMYO'nun yeni eğitim -öğretim yılı açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

Açılışta ilk olarak halk oyunları ekibiyle birlikte sahneye çıkan bir polis adayı tören kıyafetiyle zeybek gösterisi yaptı. Daha sonra da dadaşlar 'bar' oynadı.

PMYO öğrencileri 'Sağlıklı bir hayat için sigarayı çöpe at' kampanyası dahilinde sigarayı bıraktıklarını belirterek paketleri izleyenlerin önünde çöpe attılar. Silah takımı ve karate gösterisinin ardından sahneye İl Müftüsü Hasan Çınar çıktı. Müftü Çınar yaklaşık 7 dakika dua ederek yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Çınar, dua ederken salonda bulunan yaklaşık bin kişi ellerini açarak 'Amin' dedi.

OKUL MÜDÜRÜNDEN POLİSLERE NASİHAT
PMYO Müdürü Abdullah Şahin, öğrencilere verdiği nasihatte okulda zamanlarını boş geçirmemelerini, her fırsatı etkili değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Müdür Şahin, şöyle konuştu:

"İçinden geldiğiniz milletinize kibir ve efendilikle bakarak değil, saygı ve tebessümle hizmet etmeyi öğreneceğiniz bir süre olarak değerlendiriniz. Kendinizi bedensel, zihinsel ve ruhsal bütünlük içinde yetiştirmezseniz zaman gelir bedensel yetersizlikten, bilgisizlik ve kişiliksizlikten dilinizin dermanı kesilir. Zaman gelir iradesizliğiniz yüzünden menfaatlerinizin, zevklerinizin esiri ve kurbanı olarak bir rüşvet çarkının veya mafyanın, fuhuş, çek- senet çetesinin maşası haline gelirsiniz. Önce onurunuzu, şerefinizi sonra mesleğinizi ailenizi dünyadaki her şeyinizi kaybedersiniz. Bu yüzden 'Her gün biraz daha iyiye' prensibiyle devamlı öğrenmeyi ve bedensel, zihinsel, ruhsal gelişiminizi devam ettiriniz."

VALİ: KAYAK ÖĞRENMEDEN GİDERSENİZ AYIBINIZ OLUR
Vali Ahmet Altıparmak da öğrencilere Erzurum'da 2 sene geçireceklerini bu süre içerisinde kesinlikle kayak yapmayı öğrenmeleri gerektiğini söyledi Vali Altıparmak, "Erzurum'un manevi havası, tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgi edinin. Buraya gelmişken mutlaka kayağı öğrenin. Döndüğünüzde size 'Erzurum'da 2 yıl kaldın arkadaş. Kayak öğrendin mi?' diye soracaklar. Öğrenmeden giderseniz bu da sizin ayıbınız olur. Ben de azmettim sizlerle birlikte öğreneceğim" dedi.

DHA - Nursima KESKİN / Kerim BURUCU


  ETİKETLER:

  Rüşvet

  ,

  hayat

  ,

  Kayak

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  silah

  ,

  hizmet

  http://www.radikal.com.tr/1153609115360912

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kendinizi soyutlamayın. - Ateisti Denek Yapan Maymun

  Bu ülkede herkes müslüman olmadığı gibi herkes kemalist/Atatürkçü de değildir. Müslüman olmayan kişilere zorla dua ettirmek yanlış olduğu gibi Atatürkçü olmayan çocuklarımıza Yıllarca Türk olmadığı halde zorla Türk'üm, doğruyum, çalışkanım dedirtmek hangi mantığa sığar? Bu sadece andımızla da sınırlı değil. Hadi haberdeki birkaç sefer olmuş birşey, ya bu! Yıllarca!(akepeli değilim)

  tecrübesinden durumu özetlemiş. - demlicay2011

  fesedilmesi gereken çürümüş bir kurumun itirafları. din ile cilalayıp piyasaya sürüyorlar.

  Turkiye Cumhuriyetimizde herkesin musluman olmasi sartimi var - vallagrande

  940 milyon nufusu olan hindistanda Sırasıyla Hinduizm,Budizm, İslam, Hıristiyanlık ve Sihizm (alevi) dini var ve tabiki inanmayanlarda var. Farz ederek konusalim Cunku AKP ve Basbakan Turkiyenin 20 milyon Alevisini gormezden geliyor gelmeseydi magic/esrarengiz paketin icine onlar icinde birseyler korlardi. Peki Turk polisine bu 940 milyondan insandan birtanesinin oglu Hinduizm inancindan olsaydi ne yapacakdiniz? Bu memurumuzu ( AKP nin cocugu degil ya )zorla muslumanlastiracakmidin? NE YAPACAKTINIZ? SORUYORUM.

  Ya Ne Olacaktı - ibretnüma

  Amerikan halkının beğenmediğiniz muhafazaklarıklarından falan açıklamaya gerek duymuyorum bu normal olayı. İran İslam Cumhuriyeti'nin ruhsal ve duygusal törenleri de böyledir, Mısır keza dini törenlerle başlatır devlet vazifelerini, İngiltere aynı şekilde. Sadece Allah'a biat eden öğrenciler ancak Allah'ı tanıyarak yetişir, karekterleri Allah'a yakınlıkla sağlamlaşır. Ülkemizde Gezi İsyanı sürerken cihad edilecek onlarca eylemci varken nefeslerinin kesilmemesi için sigara içmemeleri zaten lazımdır. Darısı ordunun başına.

  DUA ILE - pispor

  işimiz dua ya kalmış ise sonumuz ahirette

  İnanmayan insanları dua etmeye zorlamak - huberhirsch

  Öncelikle, sigara içmek bir haktır. Orada sigara içtiği halde, sırf ortamdan yabancılaşmamak için sigarasını yırtıp atan kişinin hakkı çiğneniyor. Üstelik, ülke geneline yayılmış olan bu sigara karşıtlığının gerekçesi sağlık değil, Erdoğan soyatlı bir vatandaşlın şahsi takıntısı. İkincisi de şu dua konusu. O kalabalıkta herkes dindar mı, neden zorluyorsunuz insanları ellerini açıp inanmadığı şeylere amin demeye? İsteyen gider törenden önce veya sonra şahsen ya da grup halinde dua eder de, bunu herkese empoze etmeyin yahu. Bıktık.

  ... - isakent

  bugünleri gösteren Rabbime şükrediyorum türkiye de ateist azınlık Müslüman çoğunluğa her zaman mahalle baskısı uyguladı ama geçti o günler toplum aslına dönüyor