Polis okulunun açılışında müftü dua etti

Polis okulunun açılışında müftü dua etti
Polis okulunun açılışında müftü dua etti
Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) 2013-14 eğitim- öğretim döneminin açılışında İl Müftüsü Hasan Çınar sahneye çıkarak dua etti.

ERZURUM - Merkez Palandöken İlçesi'nde bulunan PMYO'nun yeni eğitim -öğretim yılı açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

Açılışta ilk olarak halk oyunları ekibiyle birlikte sahneye çıkan bir polis adayı tören kıyafetiyle zeybek gösterisi yaptı. Daha sonra da dadaşlar 'bar' oynadı.

PMYO öğrencileri 'Sağlıklı bir hayat için sigarayı çöpe at' kampanyası dahilinde sigarayı bıraktıklarını belirterek paketleri izleyenlerin önünde çöpe attılar. Silah takımı ve karate gösterisinin ardından sahneye İl Müftüsü Hasan Çınar çıktı. Müftü Çınar yaklaşık 7 dakika dua ederek yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Çınar, dua ederken salonda bulunan yaklaşık bin kişi ellerini açarak 'Amin' dedi.

OKUL MÜDÜRÜNDEN POLİSLERE NASİHAT
PMYO Müdürü Abdullah Şahin, öğrencilere verdiği nasihatte okulda zamanlarını boş geçirmemelerini, her fırsatı etkili değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Müdür Şahin, şöyle konuştu:

"İçinden geldiğiniz milletinize kibir ve efendilikle bakarak değil, saygı ve tebessümle hizmet etmeyi öğreneceğiniz bir süre olarak değerlendiriniz. Kendinizi bedensel, zihinsel ve ruhsal bütünlük içinde yetiştirmezseniz zaman gelir bedensel yetersizlikten, bilgisizlik ve kişiliksizlikten dilinizin dermanı kesilir. Zaman gelir iradesizliğiniz yüzünden menfaatlerinizin, zevklerinizin esiri ve kurbanı olarak bir rüşvet çarkının veya mafyanın, fuhuş, çek- senet çetesinin maşası haline gelirsiniz. Önce onurunuzu, şerefinizi sonra mesleğinizi ailenizi dünyadaki her şeyinizi kaybedersiniz. Bu yüzden 'Her gün biraz daha iyiye' prensibiyle devamlı öğrenmeyi ve bedensel, zihinsel, ruhsal gelişiminizi devam ettiriniz."

VALİ: KAYAK ÖĞRENMEDEN GİDERSENİZ AYIBINIZ OLUR
Vali Ahmet Altıparmak da öğrencilere Erzurum'da 2 sene geçireceklerini bu süre içerisinde kesinlikle kayak yapmayı öğrenmeleri gerektiğini söyledi Vali Altıparmak, "Erzurum'un manevi havası, tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgi edinin. Buraya gelmişken mutlaka kayağı öğrenin. Döndüğünüzde size 'Erzurum'da 2 yıl kaldın arkadaş. Kayak öğrendin mi?' diye soracaklar. Öğrenmeden giderseniz bu da sizin ayıbınız olur. Ben de azmettim sizlerle birlikte öğreneceğim" dedi.

DHA - Nursima KESKİN / Kerim BURUCU


  ETİKETLER:

  Rüşvet

  ,

  hayat

  ,

  Kayak

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  silah

  ,

  hizmet