Polis şiddeti kamerada

'Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu'nun 1 Haziran'da değişmesinden sonra özellikle Taksim'den yükselen 'dayak' sesleri bu kez de Şişli'de görüldü.

İSTANBUL - 'Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu'nun 1 Haziran'da değişmesinden sonra özellikle Taksim'den yükselen 'dayak' sesleri bu kez de Şişli'de görüldü. Bir kuyumcuda, hırsızlık şüphelisi genç kız önce tezgâhtar, ardından da polis memurları tarafından tokatlandı.
Beyoğlu'nda son aylarda savcılığa polisin kötü muamele yaptığı iddiasıyla ardı ardına başvurular gelirken Şişli'deki bir kuyumcuda hırsız zanlısı bir kıza uygulanan şiddet kare kare güvenlik kamerasına yakalandı. 7 Eylül'de meydana gelen olayda kuyumcuya gelen genç kız incelemek için aldığı altı bilezikten üçünü çantasının altına saklıyor.
Durumu fark eden tezgahtar, genç kızı bileğinden yakalayarak kaçmasını engelliyor. Tezgâhtar bir taraftan telefonla polise haber verirken, diğer taraftandan şüpheli kıza tokat atıyor. Kısa süre içinde polis ekipleri kuyumcuya geliyor. Polisler şüpheli genç kızı ellerinden kelepçeliyor.
İçeri gelen polislerden biri şüphelinin çantasını ararken, biri de güvenlik kamerası kayıtlarını inceliyor. Şüpheli genç kız sorgulandığı sırada resmi kıyafetli bir polis memuru, şüpheliyi saçından tutarak koltuğa savuruyor.
Sivil giyimli polis memuruysa meslektaşına engel olmaya çalışıyor. Ardından polisler şüpheliyi kuyumcuda kameraların görmediği bölgeye götürüyor. Bir dakika sonra polisler şüpheliyle birlikte tekrar kameraların alanına giriyor.
Genç kızın elleri bu kez arkadan kelepçelenirken birdenbire polislerin ardı ardına tokatları yüzünde patlıyor.