Polis tacizinin tanığı: Kanım dondu

Polis tacizinin tanığı: Kanım dondu
Polis tacizinin tanığı: Kanım dondu
İstanbul'da polisler tarafından belediye otobüsünde yapıldığı iddia edilen işkence ve tecavüzün yeni tanığı konuştu: Kanı m dondu. Adı "Süleyman" olan o polis mutlaka bulunmalı.

İstanbul ’da 2 Haziran’da bazı polisler tarafından belediye otobüsüne bindirildikten sonra dövülüp işkence edildiği, tecavüzle tehdit edildiği şikayetinde bulunan Pınar’ın anlatımını bir görgü tanığı da doğruladı. Ayşe Arman, 2 Ekim’de Hürriyet’te çıkan Pınar’la söyleşisinin ardından bugün de tanıkla konuşmasını yayınladı. Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olan Erkan isimli tanığın anlatımları, Pınar’ın anlatımlarıyla son derece uyumlu.

Pınar’dan sonra Uğur ve Mustafa adlı iki yurttaşın daha otobüse getirilerek eziyet edildiğini anlatan Erkan, yaşadıklarını bırakıldıktan hemen sonra Facebook’a yazdığını da söyledi. Adı “Süleyman” olan o polisin bulunmasını isteyen Erkan’ın tanıklığının çarpıcı bir bölümü şöyle:

“Çünkü karanlıktı otobüsün içi. Ve bir kızın inlemeleri, feryatları geliyordu. Sonradan adının Pınar olduğunu öğrendiğim kız ağlayarak, “Abi, ben bir şey yapmadım” deyip duruyordu, “Abi, valla evime gidiyordum”! Baktım, adı Süleyman olan polis, kızın resmen boğazına yapışmıştı ve kafasını cama vuruyordu. İnanılır gibi değildi gördüklerim! Erkek olacaklar güya, savunmasız bir kıza girişiyorlardı. Ben şaşkın şaşkın bakarken, “Ne bakıyorsun lan?” diye bana da vurmaya başladılar. Sonra bir an otobüsün ışıkları yandı. Kız hâlâ ağlıyor, inliyor, bağırıyordu. Sonra o Süleyman denilen polis şoföre küfür etti, “Kapat lan ışığı” dedi. Işıklar yandığında, bir an Pınar’ın yüzündeki dehşeti gördüm. Ve ona yardım edemediğim için çok büyük suçluluk hissettim. Ama ne yapabilirdim ki. Sonra erkekliğimden utandım, çünkü kıza, “Seni burada dom...ıp, si... rim kimsenin haberi bile olmaz, karanlık da zaten!” dedi o Süleyman. Ve kızcağız, “Tamam abi” dedi. Çaresizliğini düşünebiliyor musunuz? O zaman kanım dondu...”

Gördükleri nedeniyle kendi gördüğü şiddeti bile unuttuğunu belirten tanık Erkan, “O Süleyman bulunsun. Ben kendime orada söz vermiştim, sağ salim kurtulursak kesinlikle tanıklık yapacağım diye. İdeolojiyi, düşünceyi, siyaseti geçtim, insanlık için. Mustafa davacı, Uğur davacı, Pınar davacı... Ben de hem Pınar’ın hem Uğur’un tanığıyım. Mustafa da beni tanık yazmışsa, seve seve tanıklık ederim” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1153734115373414

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Güzel Hikaye - munferit1

  Yazan arkadaşı başarılarından dolayı tebrik ediyorum, üniversitede her ne bölümde okuyorsa onu bırakıp ROMANCILIĞA terfi etmesini diliyorum..ama yorumculara bakıyorum da hani'körler sağırlar birbirlerini ağırlar' misali:)

  Terörün kendisidir polis - missstiffany

  Ki eyvahlar olsun, fakat tek vukuatları bu değil! Polis çoğu zaman terör estirenin ta kendisi olmuştur, polis denildiğinde insanlar güvende değil tedirgin hisseder kendini. Polis ise bu yetkilerle başı dönmüş bir biçimde kendi içindeki bitmek bilmez egoyu tatmin ediyor. Özellikle kadınlara yapılanlar kanımı donduruyor, rezillik bu, polislerin insan olabileceğini düşünmüyorum ben. Ya da adam akıllı psikolojik testlerden geçirilmeden göreve getirildiklerini düşünüyorum.

  ... - iaaaa

  polisleri hep benzer karakteri olan insanlardan seçiyorlar, bu karakterin insanlık dışı olduğunu söylememe bilmem gerek var mı, aslında demek istediğim tek bir şey vardı(2 kelime) ama küfür yasak, neyse!

  Bu yeni haber değil! - ahmetdundar52

  Gezi olayları esnasında '' Dolmabahçe'de caminin civarında konuçlanan polis otobüslerinin arkasına götürülen, polislerce göz altına alınan bir genç bayanın darp edildiği ve kendisinin taciz edildiği hatta daha ileri gitmekle tehdit edildiğ,o sırada gözaltına alınan bir genç erkeğin buna canlı tanıklık ettiğine'' ilişkin uzun bir anlatım facebookta yer almıştı. Bu anlatımdada aynı polis adı yer alıyordu.

  kim terör? - barışa hasret

  terör kim ? bizi kim kimlerden koruyor..?? genç bir kız istediği kadar slogan atsın eylem yapsın ne zararı var?? bu zavallı kıza o çirkin onur kırıcı davrannışını lanetliyoruz...polis terörüne hayır...pınar kardeşimizin yanındayız..

  Bütün - anaximenes

  tanıklıklar derlensin toplansın. 'Destan'larında eksik bir şey kalmasın..

  Tayyip - user1107643

  Tayyip bu olay hakkinda da agzini acip iki kelime etse ya! O uydurma türbanli kadina saldirma olayinda konusup durdu, ne bir kamera kaydi var ne bir sey! Buna resmen milleti dolandirmak denir. O "demokrasi" paketinin de demokrasiyle uzaktan yakindan alakasi olmadigini aklini kullanabilen herkes biliyor zaten.