Polis: Tecrübeliyiz paniğe gerek yok

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Sözcüsü Ramazan Er, Türk milletinin terör olaylarına karşı taviz vermeyeceğini belirterek, halkın ve polisin terör konusunda deneyimli ve soğukkanlı olduğunu söyledi.

ANKARA - Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Sözcüsü Ramazan Er, Türk milletinin terör olaylarına karşı taviz vermeyeceğini belirterek, halkın ve polisin terör konusunda deneyimli ve soğukkanlı olduğunu söyledi.
Er, dün düzenlediği basın toplantısında Ankara ve İstanbul'da meydana gelen patlamada polisin ihmali olup olmadığının sorulması üzerine şöyle konuştu:
"Türkiye'de 264 bomba uzmanı var. Bunlar üç aylık bir eğitimin yanı sıra görevleri esnasında da sürekli tekamül kursu alıyor. Yurtiçi ve dışında seminer ve toplantılara katılıyorlar. Önceki gün Ankara'daki meydana gelen patlama polisimizin pakete yaklaştığı sırada gerçekleşmiştir."
Er, "Emniyet teşkilatında Fethullahçı yapılanma var mı?" sorusu üzerine, "Türk polisi Anayasa ve kanunlara bağlı hizmet vermektedir. Hiçbir yasadışı faaliyetin içerisinde yer alması söz konusu değildir. Geçmişte yasadışı gruplarla ilişkisi olanlar da ayıklanmıştır" diye konuştu.