Polis, Tombul'un odasına girmeye kalkmış!

Polis, Tombul'un odasına girmeye kalkmış!
Polis, Tombul'un odasına girmeye kalkmış!

Baba Mehmet Tombul

Kafasına gaz bombası isabet eden ve durumu kritik olan 17 yaşındaki oğlu Ali Tombul'un babası Mehmet Tombul: Yoğun bakımda yatan oğlumun yattığı yoğun bakım servisine, sivil polisin bir tanesi girmeye kalktı.

İSTANBUL - Beyoğlu Tarlabaşı'nda geçtiğimiz pazartesi günü Gezi Parkı ile ilgili yaşanan olaylarda başından biber gazı kapsülü ile yaralanan liseli Mustafa Ali Tombul'un babası Mehmet Tombul, "Benim oğlum İstanbul'a gezmeye geldi. Olay nasıl oldu? Yetkililer olayla ilgili bir açıklama yapsın" dedi.

Taksim'de yaralanan Ali Tombul'un babası: Ben katilim


Hastanesi'nin yoğun bakım servisindeki tedavisi devam eden 16 yaşındaki oğlunun hala uyutulduğunu açıklayan baba Mehmet Tombul, “Ne zamana kadar uyutulacağı belli değil. Okul bitti, oğlumun dersleri iyiydi. Oğlum tatildeydi. Genç adam, bu ülkenin vatandaşı, gezme hakkı var. Yan sokakta polisler bir grubu kovalıyormuş. Orada görünce onları da kovalamışlar. Bunlar da kaçıyor. Bir kadın tutup oğlumu yavaşlatıyor. Ardından köşeyi dönerken çok yakın mesafeden, 3-5 metreden kafasına isabet ettiriyorlar, kafasının arka kısmından. Bu devletin polisi, lütfen yani. Biz bu ülkenin vatandaşıyız. Polis gelip benim oğluma vuruyor? Böyle bir şey var mı ya? Ben vergi ödüyorum. Benim oğlumun başına gelen, bir başkasının oğluna ya da kızına da gelebilirdi. Lütfen böyle şeyler olmasın. Bu farklı bir boyut. Devlet büyüklerimizden rica ediyoruz. Yoğun bakımda yatan oğlumun yattığı yoğun bakım servisine, sivil polisin bir tanesi girmeye kalktı. Ben sordum nereye gidiyorsun diye. Bana çocuk asayişten olduğunu söyledi. Ben bile günde bir kere giriyorum. Yoğun bakıma kimsenin girme hakkı yok. Bu hastanenin doktoru var, başhekimi var" dedi.

Gezi'de sarsıcı iddia: 'Biri tuttu, biri de 10 metreden başından vurdu'


Tüm halkımızdan dualarını eksik etmemelerini istiyorum diyen baba Mehmet Tombul, “Allah'ın izniyle yardımıyla oğlum bize geri dönsün. İnsan sonuçta Allah'ın yarattığı bir kul. Allah'ın yarattığı canı ancak Allah alır. Bunu dört büyük kitabımız da yazar. Bunu Kuran'ı Kerim'i okuyan herkes bilir. Benim oğlum karıncayı bile incitmez. Devletin polisinin bunu yapma hakkı yok. Olay nasıl oldu? Yetkililer de olayla ilgili bir açıklama yapsınlar" dedi. (dha)