Polis tufaya geldi

Polis, alıcı kılığıyla 'şebeke'den 15 kilo eroin istedi. Paketlerde et çıktı.
'Zanlı'lar, "Eroin tacirlerini dolandırıyoruz" dedi.

İSTANBUL - Alıcı kılığına giren narkotik polisi, 'dolandırıldı'. 15 kilo eroin için 120 bin dolara anlaştıkları polislere, uyuşturucu yerine et bulunan bir paket veren altı kişi gözaltına alındı.
Bir istihbaratı değerlendiren Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, özellikle yabancı uyruklu alıcılarla irtibat kuran bir şebeke belirledi.
Şebekeyle bağlantı kuran polisler, kendilerini Suudi Arabistanlı uyuşturucu tacirleri olarak tanıttı.
Taksim'deki bir otelde polislerle buluşan Mehmet Semir Yuvakuran ve Hayrettin Yılmaz, 15 kilo eroini toplam 120 bin dolara satmak üzere anlaştı. Yuvakuran ve Yılmaz, ellerindeki uyuşturucunun kalitesini ölçmeleri için de polise 0.8 gram eroin verdi. Teslimatın, 25 Kasım günü Maçka Parkı'nda yapılması kararlaştırıldı. Bir paketle parka gelen Yuvakuran ve Yılmaz gözaltına alındı.
Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, gözcülük yapan Yılmaz'ın oğlu Savaş Yılmaz ile Umut Kater, Hilmi Kaya ve Moldovalı Swetlana Karajekes'i yakaladı.
15 kilogram eroin olduğu söylenen paketi açan polis, uyuşturucu yerine et buldu. Zanlılar Emniyet' teki ifadelerinde, uyuşturucu satıcısı olmadıklarını, uyuşturucu tacirlerini dolandırdıklarını söyledi. Zanlılar genellikle yabancı uyruklu alıcıları tercih ettiklerini anlattı.
Afla çıkmışlar
Yuvakuran ile Yılmaz'ın, cinayet suçundan yattıkları Bayrampaşa Cezaevi'nden, Şartla Salıverilmeye, Dava ve Cezaların Ertelenmesine Dair Kanun kapsamında tahliye olduğu belirlendi.
İstanbul DGM'ye çıkan Mehmet Semir Yuvakuran ve Hayrettin Yılmaz tutuklandı.