Polis uzaylıları görmemiş!

Erzurum'da valinin bilgisi dahilinde yapılan 'Uzaylılar adam kaçırdı' şakası bürokrasiyi ikiye böldü. Vali 'Herkesin haberi vardı' derken polis müdürü, 'Yoktu' dedi.

ERZURUM - Erzurum'da valinin bilgisi dahilinde yapılan 'Uzaylılar adam kaçırdı' şakası bürokrasiyi ikiye böldü. Vali 'Herkesin haberi vardı' derken polis müdürü, 'Yoktu' dedi.
Önceki gece verilen konser sırasında Palandöken Dağı ufuklarında ışıklı bir cisim belirdi. İzleyicilerin paniği ile sahnedeki sanatçılardan biri bayıldı. Konser için Erzurum'a gelen sanatçılardan bazılarının bir gazeteci ile birlikte otelden ayrıldıkları ve kendilerinden haber alınamadığı yönünde, polis telsizlerinden eşkâl verilerek anons yapıldı.
Vali: Tanıtım amaçlıydı
Sanatçıların menajeri Semih Genel ise, polise ve jandarmaya başvuruda bulunarak arkadaşlarının kaybolduğunu bildirdi. Erzurum Valisi Mustafa Malay, konudan kendilerinin önceden haberleri olduğunu belirterek, bunun tamamen bir şaka olduğunu söyledi. Polis Derneği'ne yardım ve Palandöken Dağı'nın tanıtımı amacıyla bu senaryonun gerçekleştiğini belirten Mustafa Malay, "Bu şakadan benim, Emniyet Müdürlüğü'nün ve Büyükşehir Belediyesi'nin haberi vardı. Programı hazırlayacak olan Mustafa Karadeniz, şaka yapacaklarını söyleyip konser için bizden izin aldılar. Amaç, Polis Derneği'ne yardım ve Palandöken Dağı'nın tanıtımıydı. Konser sırasında Palandöken Dağı'nın ufuklarında ışıklı balon uçuracaklardı. Sanatçılardan biri bayılıyor. Otelle anlaşmalı olarak da sanatçılar kayboluyorlar" diye konuştu.
Erzurum Emniyet Müdürvekili Ahmet Demiral ise, konunun şaka olduğundan kendisinin bihaber olduğunu belirterek şöyle dedi: "Şaka, şakalıktan çıktı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne sanatçıların kaybolduğu ihbarı yapıldı ve bunu ciddiye alarak hareket ettik. Adam dilekçeyle kalkıp geliyor, Asayiş Şubesi'ne. Ben polis olarak bunu ciddiye almak zorundayım. Anons ettirdim, aramaya aldırdım. Yarın böyle bir müracaatta bunu kaale almazsam ne duruma düşerim ben? Bana bu konuda hiçbir şey söylenmedi. Haberleri var idiyse o zaman bir açıklama yapsalardı."
Belediye: Biz dahil değiliz
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise, isimlerini bilmediği kişilerin kendilerini birkaç gün önce ziyaret ettiğini, şaka programı yapacaklarını söylediklerini ifade ederek, "Bu konuya ne dahiliz ne de detayları hakkında bilgimiz var" dedi.